apartament w stylu rustykalnym

Nazywany także stylem wiejskim, styl rustykalny na pewno przypadnie do gustu osobom, które lubią ciepłe i przytulne wnętrza. Apartament rustykalny nie przypomina w niczym nowoczesnego, minimalistycznego mieszkania. Jak wygląda apartament w stylu rustykalnym? Przede wszystkim dominują w nim ciepłe, pastelowe barwy, a więc biel, beże, delikatne błękity i zielenie.

Ściany tak pomalowane nie rzucają się w oczy, dlatego domownicy mogą podziwiać prawdziwe serce rustykalnego apartamentu - meble wykonane z drewna. Apartament rustykalny powinien mieć dużo mebli, elementów wystroju i dodatków wykonanych z drewna. Dlaczego właśnie drewno? Drewno kojarzy się z wiejskimi chatkami i dodatkowo wprowadza do wnętrza element przytulności i domowego ciepła. 

Apartament w stylu rustykalnym pełen jest materiałów pochodzenia naturalnego - ręcznie tkane obrusy, bawełniane zasłony w pastelowych odcieniach, wełniane koce i pledy, ceramiczne płytki i naczynia, drewniana podłoga i meble. W mieszkaniu w stylu rustykalnym nie może zabraknąć także stylizowanego kominka lub pieca kaflowego. Dzięki nim apartament rustykalny nabiera specyficznego, wiejskiego charakteru i autentyczności. Drewniane belki na suficie również pomagają osiągnąć ten efekt.