apartament w stylu boho

W apartamencie boho powinno znaleźć się miejsce i na estetykę hippisowską, i na ludowe wzornictwo. Im więcej połączysz ze sobą sprzętów i dekoracji z różnych epok i rozmaitych stylów, tym bardziej nieformalny klimat uda ci się stworzyć.

Apartament boho – stare z nowym

Urządzając apartament w stylu boho warto się rozejrzeć za starymi meblami, na przykład takimi z lat 60. XX wieku. Można dać im nowe życie, pokrywając jaskrawą farbą albo zdobiąc oryginalnymi wzorami czy ludowymi motywami. Stary wyplatany fotel ogrodowy, jeśli się go odświeży i pomaluje na soczysty kolor, będzie pasować jak ulał. Generalnie meble powinny być wygodne, zachęcające do leniuchowania. Rozłożyste fotele, miękkie pufy czy duże poduchy porozrzucane na podłodze wyśmienicie sprawdzą się w tej roli. Fotele i kanapy można nakryć narzutami dzierganymi na drutach – boho kocha ręczne robótki, więc to może być pole do popisu dla miłośników DIY.

Apartament w stylu boho – efektowna wygoda

Do mebli wypoczynkowych w apartamencie w stylu boho warto dobrać niskie stoliki, mogą być orientalne, rzeźbione, w stylu kolonialnym, bardziej spełniające się w roli dekoracyjnej niż funkcjonalnej. Na nich można poustawiać nastrojowe lampki, świeczniki, podstawki do kadzidełek.

Ze współczesnych trendów do apartamentu boho można wybrać elementy modnego stylu jungle w postaci tapety ze wzorem liści na jednej ze ścian lub okazałych roślin doniczkowych poustawianych w każdym możliwym miejscu.