kawalerka w stylu boho

Styl boho doskonale pasuje dla osób kreatywnych, artystycznych dusz, które lubią łamać zasady dekoru i urządzać wnętrza po swojemu. Kawalerka w stylu boho jest kolorową krainą pełną barw, wzorów, motywów i bibelotów. Daleko jej do surowego minimalizmu czy grzecznego i podniosłego stylu klasycznego. Styl boho wywodzi się z XIX-wiecznej artystycznej cyganerii i dokładnie taki jest! Jak urządzić kawalerkę boho? Kawalerka boho czerpie z wielu stylów, zabierając to, co akurat jej pasuje. Znajdziemy w niej naturalne materiały takie jak drewno (najlepiej egzotyczne, np. heban czy palisander), ceramikę czy wełnę. 

Kawalerka w stylu boho stawia na intensywne, krzykliwe kolory. Nie obce są jej nasycone żółcienie, zielenie czy granaty. W kawalerce boho pozornie kontrastujące i niepasujące do siebie zestawienia kolorystyczne prezentują się doskonale, jak gdyby zostały dla siebie stworzone. W mieszkaniach boho możemy także wykorzystać kolory pastelowe - będa świetnym tłem dla bardziej wyrazistych dekoracji. Wzorzyste tapety z modnymi printami roślinnymi lub egzotycznymi również nadadzą wnętrzu artystycznego charakteru. 

Kawalerka boho to przeciwieństwo surowego minimalizmu. Na ścianach wiszą awangardowe plakaty i grafiki oraz dzieła sztuki stworzone w stylu prymitywnym, wzorzyste talerze, makramy i wełniane kilimy. Na półkach i meblach znajdziemy bibeloty, ozdoby inspirowane stylem ludowym, lokalne rękodzieło i egzotyczne pamiątki. Meble w kawalerce w stylu boho wykonane są z naturalnych materiałów, a więc drewna, bambusa lub wikliny.