kawalerka w stylu skandynawskim

Styl skandynawski jest wprost stworzony do małych mieszkań i kawalerek, ponieważ jest funkcjonalny i doskonale potrafi wykorzystać każdy centymetr kwadratowy przestrzeni. Kawalerka w stylu skandynawskim jest jasna, dobrze oświetlona i bardzo przytulna. Dominującymi kolorami są biele, beże i szarości. Z bielą i szarością doskonale komponuje się jasne drewno, którego nie może zabraknąć w skandynawskiej kawalerce. 

Ponieważ kawalerka jest niewielką przestrzenią, warto zrezygnować z dodatkowych ścianek działowych czy ogromnych szaf, czy mebli przytłaczających wnętrze i zajmujących wolną przestrzeń. W kawalerce w stylu skandynawskim kluczem jest mądre wykorzystanie przestrzeni. Stół w kuchni może równie dobrze służyć jako biurko do pracy, a szafka na książki może odgrodzić strefę sypialnianą od kuchennej. Kawalerka w stylu skandynawskim mimo braku dużych przestrzeni doskonale poradzi sobie z brakiem dużej szafy. Ubrania, buty itd. możemy chować w specjalnych pojemnikach pod łóżkiem, lub wykorzystać ozdobne pudełka i wkomponować je w przestrzeń. 

Kawalerka w stylu skandynawskim będzie jeszcze bardziej przytulna, gdy wyposażymy ją w ciepłe, miękkie koce i pledy, aromatyczne świeczki, lampki, proste ramki na zdjęcia i drewniane ozdoby.