kawalerka w stylu modern classic

Kawalerka modern classic czerpie inspirację z XIX-wiecznych pałacyków i dworków oraz wystroju wielkomiejskich mieszkań tego okresu, dodając do tego nutę nowoczesności. Połączenie klasyki z nowoczesnością daje ciekawy efekt, zwłaszcza gdy zdecydujemy się na nowoczesny meble w intensywnym kolorze. 

Kawalerka w stylu modern classic chętnie wykorzystuje stonowane kolory, pastele, w szczególności beże, biele, szarości i delikatny róż czy miętę. Jasne ściany optycznie powiększają i doświetlają wnętrze, co w przypadku kawalerki jest zabiegiem szczególnie istotnym. Kawalerka modern classic inspiruje się stylem pałacowym, dlatego często wykorzystuje gipsowe sztukaterie oraz ozdobne kominku (lub same portale kominkowe).

Kawalerka modern classic oprócz elegancji i szyku powinna być przytulna. Taki efekt uzyskamy dzięki wygodnej, pikowanej sofie, miękkiemu fotelowi i dywanowi. Nie zaszkodzi również wprowadzić do wnętrza odrobiny nowoczesności i kontrastu. Kawalerka w stylu modern classic często wykorzystuje element kontrastu, który we wnętrzach klasycznych byłby nie na miejscu. W stylu modern classic delkatne, monotonne kolory możemy przełamać np. fotelem w intensywnym turkusowym kolorze lub zasłonami w duże, barwne grochy.