poddasze w stylu skandynawskim

Poddasze w stylu skandynawskim jest jasne, wygodne i przyjazne domownikom. Specyfika konstrukcji poddasza sprzyja urządzeniu go właśnie w ten sposób.

Za sprawą więźby dachowej, skosów i różnej wysokości pomieszczeń na poddaszu dużo się dzieje architektonicznie, dlatego jego wystrój powinien być stosunkowo prosty. Świetnie się sprawdzi styl skandynawski, gdzie nic nie jest na pokaz, który nie epatuje luksusem czy supermodnymi gadżetami, nie przytłacza. Poddasze w stylu skandynawskim jest przytulne, ponadczasowe, niewyszukane. Do aranżacji można wykorzystać i przy okazji ładnie wyeksponować właśnie urodę elementów więźby.

Poddasze skandynawskie – kolorystyczny umiar

We wnętrzach poddasza skandynawskiego dominuje biel – na biało są pomalowane ściany, często także podłogi, białe mogą być meble. Dużą rolę odgrywa również drewno, głównie brzozowe, sosnowe i klonowe, które nieco ociepla chłodną tonację wszechobecnej bieli. Mogą być z niego wykonane meble lub stałe elementy zabudowy poddasza. Inne kolory występują dość nieśmiało, przede wszystkim na dodatkach i tkaninach. Naczynia, poduszki, narzuty, obrusy z reguły są w pastelowych odcieniach niebieskiego czy różowego. Czerń, czerwień czy kobalt też się spotyka. Czasem barwną plamą na jasnym tle wnętrza odcina się jedna większa rzecz, choćby wygodny fotel uszak czy komoda.

Poddasze w stylu skandynawskim – jasno i prosto

Istotne jest oświetlenie poddasza w stylu skandynawskim. Jego specyfika może sprawić, że niektóre miejsca pod skosami będą ciemne, ponieważ nie dociera do nich naturalne światło. Z tego względu okna często są niczym nieosłonięte albo jedynie lekkim woalem czy płócienną roletą. Na poddaszu w stylu skandynawskim aż roi się od różnego rodzaju lamp, lampionów czy świec umieszczonych w szklanych kloszach czy etnicznych kolorowych świecznikach.