Projekt wnętrz: polski dom inspirowany stylem skandynawskim

2015-09-09 11:07

Styl skandynawski zapanował w przestrzeni prywatnej domu, na piętrze. Projekt wnętrz opiera się na dużej ilości jasnego drewna, kolorach białym i szarym oraz maksymalnym łączeniu optycznie przestrzeni. Wnętrze domu na poziomie prywatnym jest pochwałą funkcjonalności i estetyki w modnym stylu skandynawskim - projekt pracownia 81.WAW.PL

Spis treści

  1. Projekt wnętrz: połączona przestrzeń sypialni, łazienki i garderoby!
  2. Sprawdź też: balustrady i schody w domu >>>
  3. Aranżacja wnętrz: przestronny i jasny  hol z napinanym sufitem
  4. Wiecej: sufit napinany w domu

W domach z poddaszem użytkowym, dwukondygnacyjnych w naturalny sposób tworzy się podział funkcjonalny wnętrz na część ogólną, dzienną (parter) i prywatną, sypialnianą (poddasze). Aranżacja wnętrz domu to także przestrzeń prywatna, do której niewielu z nas jest upoważnionych. Zazwyczaj strefa prywatna ulokowana jest na piętrze. A to nie powinno oznaczać, że można inaczej, czyli gorzej potraktować tę przestrzeń. Przecież to tam zaczynamy i kończymy każdy dzień. Wnętrza w części prywatnej domu są dla naszej wygody, dlatego powinny być równie, jeśli nie bardziej luksusowe i przemyślane niż część dzienna domu. W projekcie wnętrz domu opracowanym przez pracownię 81.WAW.pl, piętro domu jest równie przemyślane i dopieszczone, a funkcjonalny styl skandynawski jest dobrze widoczny.

Projekt wnętrz: połączona przestrzeń sypialni, łazienki i garderoby!

Najciekawszym miejscem w aranżacji wnętrz domu w części prywatnej jest połączona przestrzeń sypialni, łazienki i garderoby. Sypialnię w stylu skandynawskim oddziela od łazienki jedynie przeszklenie. Zapewnia ono niezbędną w obu wnętrzach intymność, jednocześnie pozwala zachować przestrzeń. Projekt wnętrz domu utrzymany jest w kolorze białym z dużą ilością jasnego drewna i małym dodatkiem czerni. W aranżacji sypialni kolor czarny jest tylko dodatkiem, dużą rolę obok bieli i drewna odgrywa kolor szary. Szarość jest na wezgłowiu łóżka, na ścianie za nim, klosze industrialnych lamp są szare. Również w łazience znajdziemy dużo koloru szarego. Szara jest kamienna podłoga i zabudowa przy umywalce. Powiew stylu skandynawskiego wnoszą do aranżacji sypialni drewniana podłoga i belki konstrukcyjne pod sufitem.

Sprawdź też: balustrady i schody w domu >>>

Aranżacja wnętrz: przestronny i jasny  hol z napinanym sufitem

Dużym wyzwaniem w aranżacji wnętrz domu inspirowanych stylem skandynawskim był projekt wnętrza holu na piętrze. Duże powierzchnie ścian obłożone drewnem wydłużają optycznie przestrzeń. Nie znajdziemy też tutaj normalnych drzwi lecz duże przesuwne płaszczyzny wbudowane w zabudowę ścienną. Drzwi są wysokości kondygnacji, można je jedynie zauważyć dzięki temu, że stanowią płaszczyzny nie przylegające szczelnie do ścian holu. Szklana balustrada przy schodach też pełni funkcję optycznego powiększenia przestrzeni. Jednak największym wyzwaniem był sufit. Zastosowano tutaj nowoczesne rozwiązanie, czyli sufit napinany typu „barrisol” z wbudowanym oświetleniem LED – owym.

Wiecej: sufit napinany w domu