Jasne mieszkanie w stylu skandynawskim: zobacz jak mieszka blogerka

2016-04-27 17:58

Autorem projektu wnętrza w stylu skandynawskim jest sama właścicielka mieszkania. Mieszkanie zostało zaaranżowane w duchu skandynawskim. Pojawiły się jasne ściany, naturalne drewno, a także cegła, której właścicielka jest ogromną zwolenniczką. Zobacz jak mieszka Karina Ziemiecka - autorka bloga wnętrzarskiego - Mieszkanie to wyzwanie!

Spis treści

  1. Jasne wnętrze mieszkania: skandynawska prostota
  2. Galerie zdjęć: inspiracje na wnętrza w styl skandynawskim

Mieszkanie o powierzchni 75m2 mieści się w czworaku - na niewielkim osiedlu w Radzyminie, koło Warszawy. Wnętrze składa się z pokoju dziennego połączonego z aneksem kuchennym, sypialni, gabinetu, łazienki, przedpokoju, klatki schodowej oraz użytkowego poddasza - zaaranżowanego w większości na garderobę. Właścicielce mieszkania zależało na tym, by stworzyć przestrzeń wnętrza mieszkania dostosowaną do jej własnych potrzeb i mocno spersonalizowaną stylistycznie. Do aranżacji wnętrza wybrano styl skandynawski.

Jasne wnętrze mieszkania: skandynawska prostota

W mieszkaniu postawiono na otwarty charakter wnętrz. Salon z kuchnią i jadalnią stanowią jedną, wspólną przestrzeń dzienną - podzieloną na strefy. Całe wnętrze zaprojektowane zostało w stylu skandynawskim. W aranżacji wnętrza mieszkania dominują jasne ściany, naturalne drewno, a także cegła - której właścicielka jest ogromną zwolenniczką. Cegła na ścianie pojawia się ona konsekwentnie w całym mieszkaniu - zarówno w swoim naturalnym wydaniu, jak również w wersji malowanej na biało. W całym wnętrzu mieszkania można zauważyć aktualne trendy i mocne akcenty: m.in. ścianę tablicową, cegły, motyw drzewa czy zastosowane tapety. Ulubionym pomieszczeniem właścicielki jest łazienka. Głównym założeniem projektowym w aranżacji łazienki było zastosowanie jak najmniejszej ilości płytek - stąd ściana ceglana, panele oraz szkło pod prysznicem. To wszystko, wraz z charakterystycznym oświetleniem, daje nieszablonowe i mocno spersonalizowane wnętrze.

Zobacz też: Jasne mieszkanie w stylu skandynawskim >>>

Aranżacja mieszkania zachwyca swoją prostą, czystą formą - pod którą kryje się styl skandynawski - w nowoczesnej odsłonie. Wszechobecną biel w aranżacji mieszkania przełamują pojawiające się miejscami ciemne akcenty. Ściana w jadalni została pomalowana farbą tablicową w kolorze czarnym. Także we wnętrzu sypialni postawiono na jedną ścianę w ciemnym kolorze. W kuchni zaś rolety rzymskie w czarno-białą kratę, świetnie korespondują pomiędzy wszechobecną bielą a czarnymi elementami wyposażenia, np. okapem i sprzętami AGD. Poddasze mieszkania zostało zagospodarowane głównie w charakterze garderoby. Swoje miejsce znalazła tu również prywatna toaletka. Ciekawy akcent stanowią własnoręcznie wykonane przez właścicielkę kinkiety - drewniane wsporniki oraz zawieszone na nich żarówki na kablach zostały zakupione w sieciówce. Oprawkę przemalowano na kolor miedziany za pomocą farby w sprayu.Autor projektu wnętrza: Karina Ziemiecka

Galerie zdjęć: inspiracje na wnętrza w styl skandynawskim