mieszkanie w stylu skandynawskim

Mieszkanie w stylu skandynawskim jest jasne, przytulne i minimalistyczne. Jak urządzić mieszkanie skandynawskie? W mieszkaniu w stylu skandynawskim dominują jasne kolory ścian i mebli, a więc biele, beże i szarości, a także delikatne kolory pastelowe, np. róż, mięta lub błękit. Białe ściany i meble doskonale będą komponować się z drewnem, z którego słynie styl skandynawski. Jasne drewno połączmy z kolorem białym, czarnym, szarym i różowym, by uzyskać najlepsze efekty.

Mieszkanie skandynawskie to przede wszystkim prostota i komfort. Dlatego w przestrzeniach urządzanych w tym konkretnym stylu powinny znaleźć się elementy, które nie przytłaczają wnętrza i które pomagają się nam zrelaksować i poczuć domowe ciepło. Wyposażmy nasze skandynawskie mieszkanie w przyjemne w dotyku, miękkie koce i pledy, rozwieśmy światełka i zapalmy zapachowe świeczki. 

Jeśli mieszkanie w stylu skandynawskim sprawia wrażenie zbyt monotonnego, możemy ożywić je roślinami. Żywa zieleń liści monstery czy skrzydłokwiatu dodadzą wnętrzu barw i poprawią nasze samopoczucie. Mieszkanie skandynawskie możemy również udekorować minimalistycznymi plakatami i grafikami.