dom w stylu skandynawskim

Dom w stylu skandynawskim to miejsce, w którym nic nie jest na pokaz, jedynie dla prestiżu czy szeroko pojętej elegancji. Tu bardziej liczą się rzeczy, które lubimy, które nam się podobają, wśród których dobrze się czujemy.

Dom w stylu skandynawskim: wygoda na miarę

Dom skandynawski jest wygodny, przytulny i ponadczasowy. Niewątpliwą zaletą tego stylu jest to, że nie trzeba się sztywno trzymać zasad, ale można z dużą dozą niefrasobliwości operować rozmaitymi elementami, żeby ostatecznie uzyskać efekt wnętrza urządzonego niesztampowo.

Dom skandynawski: stare z nowym w zgodzie

Tradycyjna skandynawska oszczędność sprzyja modnemu łączeniu sprzętów z różnych okresów. Dom w stylu skandynawskim rzeczy nowoczesne bez obaw może łączyć z takimi po dziadkach, które lata świetności mają już dawno za sobą, albo takimi przywiezionymi z dalekich podróży. Liczy się materiał, z którego są wykonane – na pierwszym miejscu jest naturalne drewno. Może być przemalowane lub postarzone, ale jego autentyczność powinna być widoczna.

Dom w stylu skandynawskim: ważne są kolory

Kolorystycznie we wnętrzu dominuje biel, ale jest ona często przełamywana innymi barwami. Naczynia, poduszki, narzuty, obrusy są w pastelowych odcieniach niebieskiego lub różowego. Mocniejsze kolory, np. czerń, czerwień czy kobalt są widoczne na pojedynczych meblach i wtedy stają się wyraźnymi akcentami na tle białych ścian.