Dekoracje wielkanocne w stylu skandynawskim. Wpasują się w każdy styl!

2024-03-28 12:11

Nie wiesz, w jakim stylu udekorować dom na Wielkanoc, tak aby wpisał się w obecną aranżację? Postaw na styl skandynawski i modne ozdoby w stonowanych kolorach, które sprawdzą się zawsze i będą pasować do każdego wnętrza. Zobacz najmodniejsze dekoracje wielkanocne w stylu skandynawskim!

Spis treści

  1. Pomysł na dekoracje w stylu skandynawskim
  2. Ozdoby wielkanocne w stylu skandynawskim
  3. Naturalne dekoracje wielkanocne z zielonych roślin
  4. Wielkanoc w stylu skandynawskim. Zdjęcia

Pomysł na dekoracje w stylu skandynawskim

Zawsze przed Wielkanocą zadajemy sobie pytanie, jak udekorować dom na Wielkanoc? Jakie dekoracje wielkanocne są teraz modne i czy kolorystycznie powinny pasować do aranżacji wnętrz naszego mieszkania?

Czy wyjmować ulubione dekoracje z lat poprzednich, czy kupić albo zrobić nowe? Jeśli podoba nam się styl skandynawski, w tym roku można postawić właśnie na takie dekoracje. Są na tyle uniwersalne, że dopasują się do każdego wnętrza.  

Ozdoby wielkanocne w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to przede wszystkim barwy bliskie naturze. Neutralne kolory mają to do siebie, że pasują do każdego wystroju wnętrza: i tego minimalistycznego, i klasycznego, i w stylu eko. Dekorując dom na Wielkanoc w stylu skandynawskim, wykorzystajmy niebarwione wydmuszki.

Jeśli dołożymy do nich naturalne brązowe – beżowe piórka, gałązki wierzby powstanie niedroga, zrobiona samodzielnie w domu dekoracja wielkanocna w stylu skandynawskim.

Możemy też kupić ozdoby w kształcie jajek zrobione z naturalnych materiałów: ceramiki, wikliny, sznurka lub papieru. Takie dekoracje też są zazwyczaj w kolorze, kremowym, beżowym i brązowym, czyli właśnie w neutralnych kolorach.

Naturalne dekoracje wielkanocne z zielonych roślin

Delikatne dekoracje z  zielonych roślin również wpisują się w styl skandynawski. Postaw na gałęzie drzew i krzewów rozkwitających o tej porze roku czy też zielone gałązki paprotki i inne zielone dodatki dekoracyjne do bukietów.

Wystarczy włożyć jedną gałązkę do modnej butli albo gąsiora z grubego szkła albo eterycznej gałązki asparagusa do małej butelki lub pękatego, przezroczystego wazonika.

Wielkanoc w stylu skandynawskim. Zdjęcia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Wielkanoc w odcieniach pasteli. Aranżacja wielkanocnego stołu w pastelach krok po kroku

Koszyk wielkanocny. Co powinno się w nim znaleźć?

QUIZ. Co powinno znaleźć się na wielkanocnym stole?

Pytanie 1 z 14
Na wielkanocnym stole nowe życie i odrodzenie symbolizują:
Więcej z działu - WIELKANOC

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany