Chcieli, by w ich domu panował wizualny ład. Styl skandynawski połączyli z nowoczesnym

2023-08-09 12:54

Właścicielom tego domu zależało na wizualnym ładzie. W jego wnętrzach styl nowoczesny spotkał się z estetyką skandynawską i tak powstał oszczędny w środki wyrazu projekt, idealnie odzwierciedlający gusta inwestorów.

Ten dom jak każdy inny miał być azylem, miejscem, gdzie nieduża rodzina, będzie mogła znaleźć wytchnienie. Pomocą przy jego urządzeniu okazali się być dwaj architekci: Jakub Lutak oraz Łukasz Magonia, z rzeszowskiej pracowni projektowej - Pracownia14.

Dzięki nim 200-metrowy dom w Rzeszowie został ubrany w minimalistyczne, proste formy oraz naturalne materiały, łączące styl skandynawski z nowoczesnym. To wystarczyło, by stworzyć ponadczasowe, nietracące z czasem na współczesności wnętrza. 

Strefa dzienna, oaza wypoczynku

W strefie dziennej architekci postawili na klasyczne połączenie drewna i jasnych kolorów. W salonie jest tylko to, co potrzebne. Przestrzeń bez zbędnych sprzętów daje wizualnie “czysty” efekt. Te, które już się tam znalazły, są proste i nowoczesne. 

Aby nie zakłócać tego efektu, kuchnia została ukryta za zabudową RTV. Zarówno dla architektów, jak i inwestorów wizualny ład był bardzo ważny. Dlatego meble w salonie o kubistycznej bryle tworzą jednolitą powierzchnię nawiązującą do podłogi, ale i dębowego dekory za kanapą.  

Projekt: Jakub Lutak i Łukasz Magoń, partner sesji: Geberit
Autor: Projekt: Jakub Lutak i Łukasz Magoń, partner sesji: Geberit

Schowana kuchnia

Meble kuchenne zrobiono z lakierowanego w macie dębu. Jej zwarta zabudowa jest łatwa do czyszczenia, ale i funkcjonalna. Połączono ją ze spiekami kwarcowymi w kolorze betonu. To ukłon w stronę stylistyki Skandynawii, ale przy okazji gwarancja trwałości. 

Salon i kuchnią połączone są za sobą za pomocą jadalni. Przy nowoczesnym stole stanęły tapicerowane krzesła. Tam też pojawiła się dekoracyjna tapeta.

Sypialnia

Zgodnie z życzeniem inwestorów sypialnia miała być wygodna, funkcjonalna i sprzyjać budowaniu atmosfery dobrej do spania. Nawiązuje do reszty pomieszczeń, jest więc jasny dąb, który nie tylko pokrył podłogę, ale również znalazł się na ścianie. Ponownie postawiono na meble o prostych bryłach. Całość uzupełniono naturalnymi tkaninami.

Projekt: Jakub Lutak i Łukasz Magoń, partner sesji: Geberit
Autor: Projekt: Jakub Lutak i Łukasz Magoń, partner sesji: Geberit

Łazienka

Również łazienka nawiązuje do stylu skandynawskiego. Fornir dębowy połączono z gresem imitującym piaskowiec i stonowanymi kolorami. Nawiązaniem do natury jest z kolei zieleń stabilizowana, którą pokryto całą ścianę za wanną.  Cała armatura, jaka się znalazła się w łazience, pochodzi z portfolio marki Geberit. 

  • Projekt: Jakub Lutak i Łukasz Magoń
  • Partner sesji: Geberit

Przeczytaj również:

On lubi surowy styl, a ona przytulny. Architektka pomogła znaleźć im stylistyczny kompromis

Wmarzona łazienka Polaków