Jak ubrać choinkę 2023? Modna choinka 2023

2023-12-11 10:48

Modna choinka 2023 jest ubrana na biało, ze złotymi dodatkami, ozdobiona ciemnymi nasyconymi kolorami, ale też delikatnymi różowymi ozdobami świątecznymi. W tym sezonie klasyka przeplata się z subtelnym stylem glamour. Jak ubrać choinkę 2023 Przyglądamy się trendom świątecznym. Oto modna choinka 2023.

Spis treści

  1. Modna choinka 2023 - ciemne kolory ozdób świątecznych
  2. Modna choinka 2023 - nieprzemijająca klasyka
  3. Jak ubrać choinkę 2023? Różowe ozdoby świąteczne
  4. Złote ozdoby na choinkę
  5. Choinka z białymi ozdobami
  6. Choinka biało-złota
  7. Choinka biało-srebrna
  8. Jaka choinka do domu: choinka żywa, cięta czy w donicy, a może choinka sztuczna? Jaka jest najlepsza choinka do domu?

Choć choinka świąteczna – jako główna ozdoba na Boże Narodzenie – zaczęła się pojawiać w polskich domach dopiero w XIX wieku, to mamy wrażenie, że była u nas od zawsze. Każdego roku pozwala realizować fantazję dekoratorską we wnętrzach. A w trendach 2022 dzieje się wiele ciekawych rzeczy!

Modna choinka 2023 - ciemne kolory ozdób świątecznych

Ten rok należy do interesujących ciemnych kolorów, takich jak granat, kobalt, szmaragd, butelkowa zieleń czy sama czerń. Widać to zresztą w trendach świątecznych 2023, jeśli chodzi o ozdoby choinkowe i inne dekoracje bożonarodzeniowe dla domu.

Wspomniane kolory wspaniale komponują się z zielenią drzewka choinkowego, ale też z innymi barwami, które są chętnie wybierane na święta: bielą, czerwienią, srebrem i przede wszystkim złotem.

Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że zestawienia z kolorem złotym to swoisty hit sezonu. Równie często spotykana jest czerwień, czyli klasyczna barwa dekoracji świątecznych.

Modna choinka 2023 - nieprzemijająca klasyka

Klasyczna elegancja wciąż nie wychodzi z mody i od lat cieszy się popularnością. Wnosi nostalgiczny nastrój, przypominając o wieloletniej tradycji, a także o dzieciństwie. Głównymi kolorami dominującymi w tym stylu są ciemna zieleń, czerwień i złoto. Wśród dekoracji królują kolorowe szklane bombki oraz tradycyjne ozdoby, takie jak dziadki do orzechów czy koniki na biegunach.

Jak ubrać choinkę 2023? Różowe ozdoby świąteczne

Dla tych, którzy każde święta chcą celebrować w nieco innym stylu, a dekorowanie domu traktują jako designerskie wyzwanie, ciekawą propozycją będzie zupełnie nowy trend — połączenia kolorystyczne z różem. Figurki i ozdoby w tym odcieniu nadadzą całemu wnętrzu nieco bajkowego i magicznego charakteru. Ten kolor przez lata był zarezerwowany dla odważnych, a w tym roku króluje na półkach wśród zimowych dekoracji.

Złote ozdoby na choinkę

Kolor złoty jest na tyle popularny w tym roku, że pojawia się w ofercie wielu skandynawskich marek (które tradycyjnie dystansowały się do tej barwy). Co więcej, fantastycznie komponuje się z ciemnymi barwami wspomnianymi wcześniej. Nic zatem dziwnego, że podobne trendy można zaobserwować w ozdobach choinkowych.

Kolor złoty tradycyjnie zestawiano z czerwienią, co w komplecie z zielenią choinki zawsze zapewnia elegancki efekt. Aby było jeszcze szykowniej, warto połączyć złote bombki, gwiazdki, łańcuchy czy inne ozdoby z czarnymi, granatowymi i szmaragdowymi.

Choinka z białymi ozdobami

Styl skandynawski nie traci popularności, dlatego w trendach stale obecna jest biel. Mimo że w tym roku ma silnego konkurenta w postaci szarości i ciemnych kolorów, to jednak wciąż widzimy ją w ofercie wielu firm. W duecie z zielenią, zwłaszcza żywej choinki, stanowi kwintesencję skandynawskiej estetyki, w której stawia się i na biel, i na silny związek z przyrodą. Ponadto białe ozdoby nie odwracają uwagi od tego, co w wystroju świątecznym najważniejsze – prawdziwej, pachnącej choinki.

Choinka biało-złota

Zieleń, biel, złoto – skromna paleta barwna, ale wystarczająco elegancka, by pięknie ozdobić świąteczny dom. Co więcej, takie propozycje kolorystyczne pojawiają się w ofercie wielu marek, w tym skandynawskich, które tradycyjnie hołdują zasadzie protestanckiej skromności. Dlatego, mimo że złoto kojarzy się z szykiem i glamourem, zestawione z bielą i zielenią zyskuje na delikatności. Choinka świąteczna w takiej odsłonie cieszy oko, a jednocześnie daleko jej do ostentacyjnego luksusu. Miłośnicy stylu skandynawskiego oraz posiadacze jasnych mieszkań mogą śmiało skorzystać z dobrodziejstw tego trendu.

Choinka biało-srebrna

A może by tak, zamiast złota skusić się na kolor srebrny? Będzie równie elegancko i podobnie jak wyżej, w duchu minimalizmu – zwłaszcza jeśli dom urządzony jest w stylu nowoczesnym bądź skandynawskim. W takim otoczeniu choinka biało-srebrna przyciąga wzrok i dodaje elegancji, ale jeśli pojawi się w aranżacji glamour, spójnie komponuje się z całym wystrojem. Wtedy możemy sobie pozwolić na jeszcze więcej srebra, a także dodać akcenty w kolorze perłowym czy połyskujące ozdoby choinkowe ze szkła.

Jaka choinka do domu: choinka żywa, cięta czy w donicy, a może choinka sztuczna? Jaka jest najlepsza choinka do domu?

Miloo Home - Ubieranie choinki
Nasi Partnerzy polecają