Choinka z białymi ozdobami. Jakie ozdoby pasują do białej choinki?

2023-12-05 8:07

Biała choinka zamiast zielonego drzewka to świetny wybór do nowoczesnego wnętrza. Z kolei choinka z białymi ozdobami pasuje do wielu wnętrz. Jakie ozdoby pasują do białej choinki? Oto choinki z białymi bombkami i nie tylko.

Spis treści

  1. Choinka z białymi ozdobami
  2. Choinka z białymi ozdobami w stylu skandynawskim
  3. Choinka z białymi ozdobami w stylu nowoczesnym
  4. Biała choinka zamiast zielonego drzewka
  5. Biała choinka z niebieskimi ozdobami. Biała choinka z czerwonymi ozdobami
  6. Choinka z białymi ozdobami - inspiracje
  7. Boże Narodzenie w stylu skandynawskim. W gdyńskim mieszkaniu Kasi rządzą biel, czerń i żywa zieleń

Choinka z białymi ozdobami

Okazała choinka z białymi ozdobami to świetna propozycja dla miłośników klasyki, ale też współczesnego glamour. Drzewko świąteczne zyskuje wysublimowany, lekko minimalistyczny, jednak wciąż elegancki wygląd. Warto dobierać białe bombki choinkowe w różnych formach, dodać odrobinę sztucznego śniegu oraz lampki choinkowe emitujące delikatne, jasne światło.

W wersji klasycznej świetnie sprawdzą się ozdoby świąteczne z białego papieru: gwiazdki, śnieżynki, aniołki, bombki origami. Choinka ubrana na biało do wnętrz w stylu glamour polubi zaś dodatki w kolorze perłowym, które dodadzą eleganckiej nuty. Dyskretnie można wprowadzać też ozdoby srebrzyste.

Choinka ubrana na biało
Autor: agencjafree/living4media Choinka ubrana na biało do eleganckich wnętrz klasycznych i glamour

Choinka z białymi ozdobami w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to m.in. ukłon w stronę natury. Dlatego trudno sobie wyobrazić skandynawskie wnętrze bez żywej choinki. Warto pamiętać, że walory dekoracyjne ma przede wszystkim jej naturalna zieleń. Nieliczne białe ozdoby choinkowe pozwolą grać pierwsze skrzypce właśnie zieleni.

Białe dekoracje w stylu skandynawskim są przede wszystkim lekkie optycznie. Dominują ażurowe i koronkowe formy, a wyjątkowo popularne są ozdoby z papieru. Skandynawowie lubią też dodawać białe świece, migocące żywym płomieniem.

Choinka z białymi ozdobami w stylu nowoczesnym

We wnętrzach nowoczesnych coraz częściej pojawiają się alternatywne choinki – wykonane np. z metalowych drucików, desek czy papieru. Ich surowość przyjemnie łagodzą białe ozdoby choinkowe. Doskonale sprawdzają się zwłaszcza w połączeniu z drewnem.

Nowoczesny wystrój to domena form geometrycznych, a więc możemy postawić np. na bombki z dekorem 3D. A może bombki drewniane malowane na biało? To kolejna ciekawa propozycja. Na choince ubranej na biało w stylu nowoczesnym powinny się też pojawić niestandardowe dekoracje, inspirowane współczesnych designem.

Dekorację drzewka na Boże Narodzenie warto przemyśleć wcześniej, abyśmy nie musieli spędzać świąt w towarzystwie choinki, która nie będzie ciekawie przystrojona. Ciekawą propozycję w tym sezonie stanowi biała choinka. W białym zestawieniu kolorystycznym nie ma ryzyka, że jakieś dekoracje nie będą do siebie pasowały.

Biała choinka zamiast zielonego drzewka

Jeśli decydujemy się na choinkę sztuczną, można nieco odejść od konwencji i postawić na oryginalny kolor. Biała choinka powstaje zazwyczaj z tworzywa sztucznego PVC, połączonego z metalowymi drucikami (konstrukcja gałązek i całości). Warto sprawdzić, czy metalowe części są odporne na rdzewienie, tak by biała choinka służyła nie tylko przez jeden sezon.

Dostępne są różne drzewka perfekcyjnie imitujące formę świerku, jodły czy sosny. Duża biała choinka w centralnym miejscu w salonie wprowadzi do wystroju powiew świeżości. A małą choinkę w kolorze białym można potraktować jako dodatkową dekorację świąteczną. To świetne rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy „podstawową” choinkę stroimy na biało lub ten kolor przynajmniej częściowo pojawia się w ozdobach choinkowych.

Biała choinka z niebieskimi ozdobami. Biała choinka z czerwonymi ozdobami

Szczególnie efektownie wygląda biała choinka przystrojona ozdobami tylko w jednym kolorze (i oczywiście – nie białym). Różowe ozdoby choinkowe sprawdzą się w aranżacji, w której w detalach pojawiają się wyraziste kolory. Z kolei czerwone zapewnią ciekawy efekt kontrastu, ożywiając świąteczny wystrój. Polecamy również łączyć biel z niebieskim (tu można sobie pozwolić na wiele odcieni), a także szmaragdową zielenią. Dla odważnych – biel plus czerń albo szarość, czyli czyste wcielenie nowoczesnego minimalizmu.

Biała choinka z czerwonymi ozdobami
Autor: serwis prasowy The John Dyer Gallery Biała choinka z czerwonymi ozdobami.

Choinka z białymi ozdobami - inspiracje

Boże Narodzenie w stylu skandynawskim. W gdyńskim mieszkaniu Kasi rządzą biel, czerń i żywa zieleń

Jak powstają bombki choinkowe i ozdoby świąteczne? Fabryka SZKŁO‑DEKOR w Piotrkowie Trybunalskim