Ozdoby świąteczne z papieru: gwiazda z papieru KROK PO KROKU!

2022-11-21 15:15

Ozdoby świąteczne z papieru cieszą się niezwykłym powodzeniem. Świąteczna gwiazda z papieru do zawieszenia w oknie lub na ścianie to prawdziwy HIT wśród dekoracji bożonarodzeniowych! Zobacz, jak w prosty sposób wykonać świąteczną gwiazdę: potrzebujesz jedynie papieru, nożyczek, kleju i naszej krótkiej instrukcji KROK PO KROKU - galerii zdjęć u dołu artykułu.

Gwiazda świąteczna z papieru ZRÓB TO SAM
Autor: Patrycja Malitka Gwiazda świąteczna z papieru KROK 16: Ułóż ramiona obok siebie, tworząc figurę gwiazdy.

Ozdoby świąteczne z papieru są pełne uroku i łatwe do zrobienia. Naturalne, proste, lecz pomysłowe – odnajdą się niemal w każdym wnętrzu. Jeśli jesteś fanem stylu eko, powinny ci się spodobać ozdoby bożonarodzeniowe z papieru. Oprócz gwiazdek można też wykonać choinki z papieru, które ustawione na komodzie czy stole wprowadzą świąteczny nastrój.

Gwiazdka z papieru – pomysł na ciekawą dekorację świąteczną

Boże Narodzenie kojarzy nam się z gwiazdką, dlatego proponujemy Wam samodzielne jej zrobienie z kilku kolorowych kartek. Takie ozdoby bożonarodzeniowe z papieru są modne i łatwe do samodzielnego wykonania. Mogą być z powodzeniem użyte jako ozdoby choinkowe. Papierowe gwiazdki ustroją też okno, roślinę w doniczce czy dowolną kompozycję dekoracyjną w domu. Sami możecie wybrać kolor i wielkość gwiazdki, nie zapominając o tym, jaka to świetna zabawa. KROK PO KROKU pokazujemy, jak w kilka chwil wyczarować gwiazdki bożonarodzeniowe z papieru.

Świąteczna gwiazda z papieru: materiały

Materiały potrzebne do wykonania gwiazdki to:

- kartki kolorowego papieru,- nożyczki,- klej do papieru,- linijka,- ołówek,- dziurkacz,- tasiemka.

Sprawdź też: Jak zrobić gwiazdę z papieru do zawieszenia w oknie >>>

Dekoracja świąteczna w stylu skandynawskim. DIY: wideo krok po kroku

Agnieszka Malec, stylistka Urzadzamy.pl, pokazuje, jak w prosty sposób wykonać bezpretensjonalną, nowoczesną dekorację świąteczną w stylu skandynawskim. Wystarczy do tego kilka puszek, parę świec, nieco mchu (z legalnego źródła, np. ze sklepu ogrodniczego), trzy hiacynty i garść dodatków. Szczegóły wraz z instrukcją wykonania w naszym wideo DIY.

Skandynawska dekoracja świąteczna na Boże Narodzenie. Kompozycja ze świecami. DIY

Świąteczna gwiazda z papieru: KROK PO KROKU

Świąteczna gwiazdka z papieru: KROK 1

Rozłóż kartkę A4 przed sobą i zagnij róg kartki, tworząc duży trójkąt. Odetnij pozostały pasek kartki. Następnie trójkąt złóż na pół, tworząc kolejny mniejszy rozmiar trójkąta.

Świąteczna gwiazdka z papieru: KROK 2

Za pomocą linijki i ołówka narysuj linię na jednym z boków trójkąta ok. 2 cm od jego brzegu. Następnie poprowadź 4 linie, rozpoczynając od poprzednio narysowanej linii, pamiętając, że krawędź złożenia pozostaje na dole. Kolejnym krokiem jest przecięcie tych 4 linii nożyczkami.

Świąteczna gwiazdka z papieru: KROK 3

Rozłóż kartkę papieru przed sobą. W tej chwili wygląda na kwadrat z przecięciami, po 5 z każdej strony. Sklej kolejno poprzecinane jej części, rozpoczynając od środka, czyli od 1 przecięcia, i tak co drugie przecięcie, czyli 3 i 5.

Sprawdź też: Ozdoby świąteczne z papieru origami >>>

Świąteczna gwiazdka z papieru: KROK 4

Przełóż figurę do góry nogami, tak by posklejane przecięcia były pod spodem. Teraz sklej pozostałe części, również zaczynając od środka, czyli 2 i 4 nacięcia razem.

Świąteczna gwiazdka z papieru: KROK 5

W ten sposób powstała jedno z sześciu potrzebnych nam ramion gwiazdki. Po wykonaniu wszystkich ramion w identyczny sposób ułóż je jedno obok drugiego, tworząc gwiazdę, i sklej jej ramiona w środku i na bokach. Następnie za pomocą dziurkacza zrób otwór na tasiemkę, dzięki której ozdoba będzie mogła zawisnąć w wybranym przez Ciebie miejscu.

Zobacz 11 inspirujących pomysłów na dekoracje świąteczne w kolorze czerwonym

Inne pomysły na ozdoby świąteczne z papieru

Popularne ozdoby świąteczne z papieru to przede wszystkim różnorodne zawieszki, np. na choinkę. Możesz je wykonać w prosty sposób, nawet wycinając z papieru z wykorzystaniem szablonu. Równie ciekawym pomysłem są ozdoby bożonarodzeniowe z papieru wykonywane w technice origami.

Podejdź do zadania kreatywnie. Najlepiej wykorzystaj niepotrzebne już kartki albo stare gazety. Stylowo i elegancko zaprezentują się ozdoby świąteczne z papieru przygotowane z

Galerie zdjęć: inspiracje na bożonarodzeniowe dekoracje

Co jest modne w tym sezonie? Projektanci ozdób świątecznych i dekoratorzy wnętrz są zgodni – liczy się natura. Proponują zabawki z papieru (wiele z nich, np. kule, gwiazdki, zrobisz samodzielnie). Choinki umieszczają w koszach z rattanu czy trawy morskiej. W wielu miejscach stawiają świece. Obejrzyj galerię zdjęć - wybraliśmy kilka propozycji na świąteczne dekoracje domu.

Gwiazda - ozdoba bożonarodzeniowa, której nie może zabraknąć w Twoim domu

Ozdoby choinkowe w stylu boho. Chwosty i girlandy z drewnianych korali. DIY
Miloo Home - Trendy w dekoracjach świątecznych
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE