Gwiazda świąteczna: dekoracje świąteczne do zawieszenia w oknie. Gwiazda bożonarodzeniowa w oknie!

2015-11-24 20:34 Agnieszka Zawadzka

Świąteczna gwiazda w dekoracji okna na Boże Narodzenie to szalenie modny motyw wśród ozdób świątecznych! Z czego są wykonane bożonarodzeniowe gwiazdy świąteczne i jak możemy nimi dekorować okna oraz przestrzeń wewnątrz domu? Sprawdź nasze porady stylistyczne i ranking najciekawszych gwiazd świątecznych do zawieszenia w oknie - prosto z polskich sklepów!

Gwiazda, jako symbol Bożego Narodzenia, zwiastuje dobre nowiny. Jako motyw dekoracji świątecznej, zawieszona w oknie, na ścianie nad kominkiem czy ponad stołem wigilijnytm podnosi rangę wyjątkowości rodzinnego spotkania. Moda na gwiazdy bożonarodzeniowe - papierowe bądź emanujące miękkim i ciepłym światłem - zawieszone w oknie, przybyła do nas z dalekiej północy. Na fali nieustających inspiracji stylem skandynawskim czerpmy z niego to co najlepsze. Każda zaś dekoracja, która pomoże nam wprowadzić magię i wyjątkowość świątecznych chwil do wnętrza, warta jest naśladowania. Przyjrzyjmy się bliżej trendowi na świąteczne gwiazdy bożonarodzeniowe w dekoracji wnętrz.

Gwiazda świąteczna: gwiazda bożonarodzeniowa w aranżacji wnętrz!

Jak dekorować wnętrza na Święta motywem gwiazdy bożonarodzeniowej? Jednym z najbardziej efektownych sposobów, inspirowanych stylem życia krajów flamandzkich w przestrzeniach z nieosłoniętymi oknami, jest zawieszenie gwiazdy świątecznej w oknie. Gwiazda świąteczna z papieru subtelnie i nienachalnie wprowadza świątecznego ducha do wnętrza domu. Podświetlana ciepłym światłem ledowych lampek gwiazda bożonarodzeniowa zawieszona w oknie to z kolei zaproszenie do klimatycznego wnętrza w widoku zewnętrznym mieszkania czy domu. Miękkie światło daje niesamowity, magiczny klimat dekorowanego wnętrza i przyjemnie otula każdy przedmiot świątecznego domu. Drugim, równie efektownym miejscem ekspozycji świątecznej gwiazdy bożonarodzeniowej może być ściana ponad kominkiem. W tym przypadku nawet jedna, przeskalowana gwiazda bożonarodzeniowa wprowadzić może - w połączeniu z ciepłem płomieni z paleniska - świątecznego ducha. Dekoracja z gwiazdą bożonarodzeniową zawieszoną ponad wigilijnym stołem (np. w towarzystwie jemioły) będzie za to najbliżej domowników i rodzinnej atmosfery, determinując też styl świątecznego nakrycia stołu.

Gwiazda świąteczna z papieru

Świąteczna gwiazda z papieru podkreśla minimalizm, funkcjonalność i prostotę stylu skandynawskiego. Zawieszona w pojedynkę (w wersji dużej, przeskalowanej) bądź w grupie (wraz z innymi papierowymi gwiazdami bożonarodzeniowymi różnej wielkości i na różnej wysokości) stanowić będzie prostą ale bezprertensjonalną dekorację świąteczną tak okna, jak i ściany w salonie czy barierki na klatce schodowej. Z uwagi na minimalną wagę tego rodzaju gwiazdy świątecznej, można ją bez ptoblemu zawiesić  na żyrandolu czy oświetleniu sufitowym ponad stołem czy w korytarzu - od progu świątecznie witając gości.

Czytaj też: Dekoracje na Boże Narodzenie >>>

Gwiazda świąteczna lampion

Gwiazda bożonarodzeniowa w wersji szklanego lampionu zawieszona na sznurku naturalnym, to dekoracja świąteczna w bardzo ostrym i surowym w wyrazie stylu flamandzkim. Zawieszona w oknie bądź na ścianie w salonie, wprowadzi klimatyczną i mglistą aurę (jak płomienie z kominka), otulając wnętrze ciepłymi wiązkami światła.

Gwiazda świąteczna drewniana

Drewniane gwiazdy bożonarodzeniowe, jako wolnostojące dekoracje znakomicie uzupełnią świąteczne kompozycje na ekranie kominka bądź przemycone mimochodem na półki z książkami. Subtelne i niewymuszone wprowadzą aurę świąt do wnętrz, w których krzykliwe dekoracje świąteczne z supermarketów stylistycznie nie mają racji bytu.

[WIDEO] Jak zrobić papierową gwiazdę świąteczną KROK PO KROKU >>>