dom w stylu boho

W domu w stylu boho panuje artystyczny nieład i nieformalny nastrój. W takim wnętrzu nie rażą sąsiadujące ze sobą sprzęty i dekoracje z różnych epok i stylistyk.

Dom boho lubi niefrasobliwą obfitość pod każdym względem: architektury, formy, wzornictwa, kolorystyki. W jego wystroju sprawdzą się obok siebie współczesne rozłożyste fotele, oszklona biblioteczka z lat 60. XX wieku, jak i stół w stylu kolonialnym nakryty serwetą zrobioną na szydełku przez babcię.

Jeśli masz w sobie żyłkę zbieracza, to w poszukiwaniu idealnie pasujących do tego stylu przedmiotów koniecznie odwiedzaj altanki śmietnikowe na starych osiedlach albo wiejskie targowiska, bo tam najłatwiej je znajdziesz. Możesz też nadać nowe życie meblom, które już ci się opatrzyły, i na przykład pomalować przedpotopowe biurko na wściekły róż lub ozdobić je motywami ludowymi.

Dom w stylu boho – pełen tkanin

W domu boho nie może zabraknąć tkanin w różnym wydaniu. Dywan albo wykładzina na podłodze, kilim na ścianie dodadzą wnętrzu miękkości i przytulności. Na ścianach można też powiesić batiki albo udekorować nimi kanapy i łóżka. Przydadzą się duże ilości poduszek w kolorowych poszewkach, które można ułożyć nie tylko na kanapach, fotelach i krzesłach, ale i rozrzucić na podłodze.