Ten dom w stylu modern farmhouse to marzenie! Jest sielsko, nowocześnie i romantycznie. Zobacz zdjęcia

2024-02-07 11:24

Jaki jest styl modern farmhouse? To połączenie romantyzmu, minimalizmu i sielskich elementów. Zestawiamy ze sobą nowoczesność oraz tradycję, pozostając w klimacie wakacji poza miastem. Niezwykły dom na wsi w stylu modern farmhouse zaprojektowała Ania Tomaska-Szmaja - autorka bloga “Od inspiracji do realizacji”. Zobacz, jak urządzić nowoczesny dom na wsi.

Spis treści

  1. Jaki jest styl modern farmhouse?
  2. Sypialnia w stylu modern farmhouse
  3. Nowoczesny dom na wsi
  4. Czytaj więcej:

Jaki jest styl modern farmhouse?

Dom urządzony w stylu modern farmhouse jest przestrony, wypełniony światłem i sielskimi dodatkami. Inspirację do jego urządzenia czerpiemy z domów na wsi, nie zapominając przy tym o nowoczesnych akcentach. W takim domu nie brakuje drewna, miękkiej kanapy, gustownych tekstyliów i akcesoriów. Styl jest lubiany współcześnie również dlatego, że można poeksperymentować z detalami. Warto uzupełnić wnętrze o akcenty industrialne oraz skandynawskie.

Sypialnia w stylu modern farmhouse

Sypialnia powinna być przede wszystkim przytulna. Przestronne, jasne, nieco romantyczne i nowoczesne - takie będzie pomieszczenie zaaranżowane w stylu modern farmhouse. Ściany dobrze zwykle są pomalowane na jasne, ciepłe barwy. Nie można zapomnieć o tekstyliach w wiejskim stylu, które nadadzą wnętrzu sielskiego klimatu.

Obowiązkowym elementem są drewniane meble w rustykalnym lub prowansalskim stylu. Mogą być surowe lub pomalowane na biało czy oliwkową zieleń. W centralnym miejscu sypialni znajduje się łóżko. Może być drewniane lub obite miękkim materiałem. Aby było bardziej przytulne, wyposaż je w stylowy zagłówek. Może być pokryty aksamitem, lnem bądź welurem.

Nowoczesny dom na wsi

Nowoczesny dom na wsi zaprojektowała Ania Tomaska-Szmaja - autorka bloga “Od inspiracji do realizacji”. Bazą wystroju jest biel, którą widzimy na ścianach, boazerii, suficie, meblach i tekstyliach. Całość aranżacji dopełniają dodatki w naturalnych kolorach, a ciepłe beże i przytulne szarości sprawiają, że dom ma sielski charakter.

Przestrzeń jest pełna harmonii, uzupełniają ją stare meble, dekoracje i dodatki. Anię i jej dom na wsi możemy zobaczyć w najnowszym odcinku cyklu „Open the door for Tubądzin”.

Okazuje się, że to nie tylko wiejski domek. Warto eksperymentować - dodać nowoczesne wzory i nietypowe materiały. Dzięki temu wnętrze będzie bardziej indywidualne.

W łazience, konwencję wiejskiego domku przełamało zastosowanie marmurowych płyt. Jednocześnie dodało wnętrzu nieco elegancji. Z kolei obrazki w drewnianych ramkach oraz czarne lustro i bateria sprawiają, że przestrzeń jest oryginalna.

Łazienka w stylu modern farmhouse
Autor: Tubądzin Marmur w łazience dodał elegancji i nowoczesności

Na tarasie przytulność na tarasie zagwarantowały tekstylia w stylu farmhouse i boho - rattanowe osłonki, latarnie i hamak. Ten dom jest sielski, ale osadzony na nowoczesnej bazie. Zobacz, jak wyglądają salon, łazienki, taras i kuchnia.

Czytaj więcej:

Obraz na ścianie odmieni Twoje wnętrze. Jak dobrać grafikę do mieszkania? Poznaj 17 inspiracji!