poddasze w stylu boho

Poddasze boho nie boi się mocnych kolorów i wyrazistych, najlepiej orientalnych wzorów. To wnętrze dla osób odważnych i z wyobraźnią, które lubią wyzwania i potrafią łączyć elementy pochodzące z pozornie kontrastujących ze sobą stylistyk.

Na poddaszu w stylu boho powinno być egzotycznie i z rozmachem. Temu wnętrzu jest daleko do elegancji i wystroju na pokaz, brak tu konkretnych zasad, panuje pełna dowolność. Charakter przestrzeni poddasza ułatwia jej urządzenie w stylu boho – zakamarki pod skosami, często odsłonięta więźba dachowa, słupy podpierające dach stwarzają możliwości gdzie indziej niedostępne. Na przykład pod skosem, gdzie nie da się wstawić kanapy lub fotela, można ustawić puf przywieziony z wakacji w Maroku, rzucić haftowaną poduszkę z miękkiego aksamitu albo położyć perski dywan w kwiaty. Zmieści się też tam pewnie niski stolik w kolonialnym stylu lub taboret z tropikalnego drewna. Na słupach dobrze będą się prezentować własnoręcznie zrobione makramy albo wyplecione ze sznurka wiszące kwietniki.

Poddasze boho – vintage plus pamiątki

W wystroju poddasza w stylu boho nie należy się inspirować wyłącznie Orientem. Warto się rozejrzeć za starymi meblami, na przykład z lat 60. XX wieku. Można dać im nowe życie, malując farbą w jaskrawym kolorze albo zdobiąc oryginalnymi wzorami, ludowymi motywami. Stary fotel ogrodowy, jeśli się go odświeży i pomaluje na soczysty kolor, będzie pasować jak ulał. Ze współczesnych trendów sprawdzą się elementy modnego stylu jungle w postaci liściastej tapety na jednej ze ścian lub okazałych roślin doniczkowych poustawianych w każdym możliwym miejscu.

Poddasze boho koniecznie należy udekorować dużą ilością tkanin. Stara kanapa zyska nowe oblicze, gdy schowa się ją pod patchworkową narzutą, łóżko z kolei warto zarzucić masą poduszek w barwnych poszewkach, choćby takich robionych na szydełku.

Nie wolno zapominać o ozdobach przywiezionych z dalekich podróży czy podarowanych przez przyjaciół – ma być ich dużo. Zdjęcia w ramkach, obrazki, makatki, szkatułki, wazoniki, podstawki do kadzidełek wypełniają każdy wolny skrawek przestrzeni poddasza w stylu boho.