Dekoracje świąteczne DIY. Fajne pomysły na ozdoby świąteczne -zrobisz je sama w kilka minut

2023-12-05 12:32

Święta Bożego narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, już czas pomyśleć o dekoracjach świątecznych. Szukasz pomysłów na najpiękniejsze dekoracje świąteczne, które zrobisz w kilka minut? Oto najpiękniejsze dekoracje świąteczne DIY, proste do zrobienia.

Murator Remontuje: Jak zrobić choinkę z desek z palet?
Materiał sponsorowany

Spis treści

  1. Dekoracje świąteczne z bombek
  2. Dekoracje świąteczne DIY - z mchu i foremek do ciasta
  3. Ozdoby świąteczne na ścianę
  4. Ozdoby świąteczne z szyszek - zrób to sam
  5. Świąteczne wianki z czekoladkami
  6. Dekoracje świąteczne malowane farbami kredowymi
  7. Najpiękniejsze dekoracje świąteczne, proste do zrobienia
  8. Dekoracje świąteczne DIY. Inspiracje

Zadbaj o świąteczny wystrój mieszkania. Dekorowanie wnętrz na Boże Narodzenie jest dobrą zabawą. W sklepach jest tak duży wybór dodatków i ozdób świątecznych, w każdym stylu i kolorystyce, że nawet najbardziej wytrawnym dekoratorom trudno się zdecydować.

Ale większość ozdób możesz wykonać samodzielnie. Oto kilka pomysłów na dekoracje świąteczne, które są efektowne i łatwe do zrobienia. Ich wykonanie zabierze kilka minut, a do ich zrobienia można wykorzystać to co już mamy w domu - bombki, przybory kuchenne, rośliny itp. Zobacz, jak przystroić wnętrza, by stylowo i w niebanalny sposób wprowadzić do nich świąteczną atmosferę.

Dekoracje świąteczne z bombek

Tradycyjne świąteczne girlandy pięknie dekorują schody, poręcze, czy portal kominka. W bożonarodzeniowych aranżacjach nie może zabraknąć bombek, które oprócz zawieszenia na choince, można wykorzystać do wykonania różnych stroików.

Proponujemy pomysłową i bardzo prostą dekorację schodów. Wybieramy bombki w trzech podobnych kolorach, na przykład pomarańczowym, czerwonym i fioletowym, gładkie – bez wzorów, różnej wielkości. Przywiązujemy do nich dopasowane kolorystycznie wstążki i przekładamy przez tralki schodów, tak żeby bombki były zawieszone na różnych wysokościach.

W ten prosty i niezbyt kosztowny sposób powstaje oryginalna, świąteczna dekoracja schodów i holu. Z bombek możemy także zrobić ładną dekorację okna. Wystarczy do bombki przymocować gałązkę ostrokrzewu lub jarzębiny i powiesić na karniszu na czerwonej wstążce, jedną lub kilka.

Dekoracje świąteczne DIY - z mchu i foremek do ciasta

Metalowe foremki do kruchych ciasteczek i pierniczków są w prawie każdym domu. Wystarczy dokupić trochę zielonego mchu - na giełdzie florystycznej, umieścić go w foremkach, na przykład w kształcie gwiazdek i oryginalna świąteczna ozdoba stołu w stylu eko gotowa. Foremki możemy także wykorzystać jako pierścienie na serwetki w aranżacji stołu. Tu sprawdzą się foremki w kształcie choinki, mikołaja, gwiazdki lub serca.

Czytaj też: Stroiki bożonarodzeniowe ręcznie robione. Ozdoby do stroików bożonarodzeniowych

Ozdoby świąteczne na ścianę

Ściana pomalowana farbą tablicową jest doskonałym miejscem do sezonowych i okolicznościowych dekoracji. Możemy na czarnej ścianie namalować białą kredą choinkę. Na jej konturach możemy też zawiesić lampki choinkowe. Jest to idealny pomysł dla tych, którzy chcieliby mieć drzewko już od początku grudnia.

Możemy też narysować choinkę kolorową kredą – wtedy drzewko i prezenty będą wyglądały jeszcze bardziej prawdziwie – docenią je nie tylko dzieci.

Czytaj też: Girlanda świąteczna z lampkami, na okno. Z czego zrobić świąteczną girlandę?

Ozdoby świąteczne z szyszek - zrób to sam

Ozdoby świąteczne inspirowane naturą to zawsze strzał w dziesiątkę. Gałązki świerkowe, czy surowe drewno ładnie wyeksponowane wprowadzą przytulny skandynawski klimat. Aby wykonać świąteczną kompozycję wystarczy kilka gałązek z szyszkami – najładniejsze są modrzewiowe – umieścić w wazonie, słoju lub zawiesić je nad stołem.

Na gałęziach możemy powiesić kilka lekkich bombek, np. z papieru lub gwiazdek. Możemy je też oświetlić małymi lampkami choinkowymi. Taka naturalna świąteczna dekoracja z modrzewiowych gałązek ozdobi mieszkanie w stylu skandynawskim, eko, jak i nowoczesnym.

Świąteczne wianki z czekoladkami

Świetną świąteczną ozdobą drzwi będą stroiki ozdobione bombkami i czekoladkami. Możemy je wpleść pomiędzy gałązki jodły albo jemioły, tak jak bombki lub suszone owoce. Każdy gość lub strudzony wędrowiec, oczekując na otwarcie drzwi, może się poczęstować.

Dekoracje świąteczne malowane farbami kredowymi

Doskonały efekt osiągniemy malując gałęzie i drewno do kominka farbami kredowymi. Kolorowy stosik ładnie rozjaśni ciemne palenisko. Zwykłe gałęzie, pomalowane na biało, ułożone na ścianie w formie choinki i oświetlone lampkami choinkowymi staną się wdzięczną i oryginalną ozdobą salonu.

Taka "alternatywna" choinka jest również znakomitą ozdobą świąteczną dla tych, którzy wyjeżdżają na święta i nie chcą ubierać prawdziwej choinki. Innym pomysłem jest wianek z szyszek pomalowanych kilkoma pastelowymi kolorami. Świąteczne dekoracje z materiałów naturalnych pomalowane farbami kredowymi pasują do wnętrz w stylu skandynawskim i retro.

Tekst: Anna Jakimiuk

Najpiękniejsze dekoracje świąteczne, proste do zrobienia

Dekoracje świąteczne DIY. Inspiracje

Nasi Partnerzy polecają