Bożonarodzeniowa girlanda świąteczna: zrób to sam! Poradnik wideo krok po kroku

2020-12-15 9:13

W zrób to sam podpowiadamy, jak zrobić dekorację bożonarodzeniową, jaką jest girlanda świąteczna z gałązek iglaków i szyszek. Taka ozdoba świąteczna pięknie przystroi np. okno. Girlandę można też powiesić nad stołem lub zamocować na ścianie.

świąteczna girlanda
Autor: materiały prasowe Westwing

Spis treści

  1. Girlanda świąteczna krok po kroku - co będzie potrzebne?
  2. Jak zrobić girlandę świąteczną?
  3. Girlanda świąteczna na Boże Narodzenie - instrukcja WIDEO
  4. Dekoracja świąteczna w stylu skandynawskim. DIY: wideo krok po kroku
  5. Dekoracje świąteczne ZRÓB TO SAM - galerie zdjęć

Dekoracja świąteczna w postaci zielonej girlandy jest bardzo łatwa do wykonania i będzie piękną, naturalną ozdobą na Boże Narodzenie. To też świetna propozycja dla miłośników ekologii. Pamiętaj, że w roli girlandy świątecznej doskonale sprawdzają się lampki choinkowe, a także uniwersalne cotton balls. Możesz je dowolnie uzupełniać o ulubione akcenty świąteczne.

Girlanda świąteczna krok po kroku - co będzie potrzebne?

Girlandą świąteczną możemy udekorować okna, drzwi czy ścianę. Do jej wykonania potrzebne będą:

  • gałązki zielonych roślin zimowych,
  • szyszki,
  • drut,
  • rurka monterska,
  • wstążka.

..  Renifer z filcu krok po kroku – instrukcja i szablon >>>

..  Choinka z szyszek – jak zrobić samodzielnie? PORADNIK >>>

Jak zrobić girlandę świąteczną?

Na rurce monterskiej, za pomocą drucika, przytwierdzamy gałęzie. Na częściach końcowych girlandy gałązki powinny być cieńsze, natomiast na środku mogą być najgrubsze. Zwracajmy uwagę, aby uzyskać ten sam efekt grubości po jednej i drugiej stronie. Warto wykorzystać gałązki, które się nie osypują.

Zewnętrzne końce girlandy możemy ozdobić kokardami, za pomocą których przytwierdzimy potem girlandę do drzwi lub sufitu.

Następnie gałązki możemy udekorować szyszkami modrzewiowymi oraz szyszkami sosnowymi. Szyszki łączymy za pomocą drutu w łańcuch i wieszamy na środku girlandy. Taką dekorację świąteczną możemy jeszcze ozdobić na przykład kolorowymi bombkami choinkowymi.

Girlanda świąteczna na Boże Narodzenie - instrukcja WIDEO

Tyle teorii, czas na praktykę! W poradniku wideo florystka KWIACIARA krok po kroku, jak zrobić girlandę świąteczną na Boże Narodzenie.

Jak zrobić świąteczną girlandę

Dekoracja świąteczna w stylu skandynawskim. DIY: wideo krok po kroku

Agnieszka Malec, stylistka Urzadzamy.pl, pokazuje, jak w prosty sposób wykonać bezpretensjonalną, nowoczesną dekorację świąteczną w stylu skandynawskim. Wystarczy do tego kilka puszek, parę świec, nieco mchu (z legalnego źródła, np. ze sklepu ogrodniczego), trzy hiacynty i garść dodatków. Szczegóły wraz z instrukcją wykonania w naszym wideo DIY.

Skandynawska dekoracja świąteczna na Boże Narodzenie. Kompozycja ze świecami. DIY
Ozdoby choinkowe w stylu boho. Chwosty i girlandy z drewnianych korali. DIY

Dekoracje świąteczne ZRÓB TO SAM - galerie zdjęć

Girlanda świąteczna to dobry start, by przekonać się do innych ozdób świątecznych ręcznie wykonanych. Dekoracje z szyszek, a może ciekawe stroiki na Boże Narodzenie? Poszukaj inspiracji w naszych galeriach zdjęć.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE