mieszkanie w stylu nowoczesnym

Mieszkanie nowoczesne zazwyczaj jest przestronne i maksymalnie oświetlone. Duże przestrzenie pozwalają wyeksponować designerskie meble, wysokiej jakości materiały wykończeniowe i najnowsze zdobycze techniki. Nowoczesne mieszkanie uwielbia podążać za aktualnymi trendami, chociaż w swej istocie jest dość minimalistyczne. W porównaniu z modnym stylem skandynawskim mieszkanie nowoczesne jest dość chłodne i ciemne. 

Mieszkanie w stylu nowoczesnym chętnie wykorzystuje stonowane barwy, takie jak biele, beże i szarości. Szykowne i eleganckie kontrasty biało-czarne często możemy spotkać w mieszkaniach w stylu nowoczesnym. Jeśli decydujemy się na wyrazisty kolor w nowoczesnym wnętrzu, wybierzmy nasyconą czerwień lub królewski granat. Zrezygnujmy z jaskrawych zieleni, żółci i pomarańczy. 

Mieszkanie nowoczesne to również materiały wykończeniowe z najwyższej półki. Muszą nie tylko dobrze się prezentować, ale również być trwale i funkcjonalne. W nowoczesnych mieszkaniach prym wiedzie beton (na ścianie lub podłodze), drewno, gres, a także granit i marmur. Materiały te odznaczają się wyjątkową odpornością na zniszczenia i idealnie wpisują się w aktualnie panujące trendy w designie.