Quiet luxury to hit 2024 roku! Jak urządzić mieszkanie w stylu "cichego luksusu"?

2024-06-24 9:29

Quiet luxury – to styl nie tylko modowy, choć wielu właśnie z tym się kojarzy. To także jeden z najgorętszych stylów wnętrzarskich 2024 roku. Na czym polega cicha elegancja? To coś dla osób, które cenią sobie subtelność, elegancję i jakość bez zbędnego afiszowania się. Zobacz, jakie są wyznaczniki stylu quiet luxury.

Spis treści

  1. Quiet luxury, cichy luksus to jakość i harmonia we wnetrzu
  2. Cichy luksus lubi dzieła sztuki
  3. Kolory w stylu quiet luxury
  4. Quiet luxury to świetna jakość materiałów

Quiet luxury, cichy luksus to jakość i harmonia we wnetrzu

Quiet luxury to styl, który stał się bardzo popularny w 2023 roku. Jest też modny w 2024 roku. „Cichy luksus” to styl stawiający na spokój i harmonię we wnętrzu – podlanym nuta luksusu. Nie jest to jednak luksus, krzyczący z daleka bogactwem. Jest połączeniem minimalizmu i elegancji. Minimalizm z nutą luksusu. Często stosowana do określenia tego stylu sentencja to „pieniądze mówią, luksus szepcze”.

Nie ma co ukrywać to styl stawiający na jakość – jakość mebli, którymi urządzimy wnętrze, tkanin, dodatków. Wszystko jest dobrej jakości, wykonane z dobrych, często drogich materiałów.

Jednak co ważne, nie znajdziemy tu nigdzie logo producentów drogich mebli, stylistów. To styl, który choć nie jest tani, stawia na minimalizm.

Zduńskie opowieści. Maciej Burdzy i Maria Grzybek dają piecom drugie życie

Cichy luksus lubi dzieła sztuki

Cichy luksus, stonowana elegancja. Piękne, wykonane z drewna lub innych naturalnych materiałów meble przyciągają wzrok. Dają poczucie przebywania w eleganckim otoczeniu, ale nie ma tu miejsca na przepych, złocenia, zdobienia, przyciągające uwagę markowe detale. Tu rządzi subtelna elegancja. W cenie jest minimalizm. Warto zadbać o jakiś jeden wyjątkowy szczegół, który zwróci uwagę, ale nie będzie świadczył o bogactwie, to luksus ale bez pokazywania logo ważnego projektanta. To ma być coś pięknego i jakościowego samego w sobie.

Zamiast wielu ozdobników, powieś w salonie piękny obraz, dzieło sztuki. Postaw rzeźbę.

Modne kolory ziemi we wnętrzach. To barwy natury, dające poczucie spokoju

Kolory w stylu quiet luxury

Jeśli chodzi kolorystykę, która pasuje do quiet luxury we wnętrzu, to śmiało możemy powiedzieć, że taki styl lubi kolory ziemi, czyli kolory naturalne. Brązy, beże, szarości, czerń i biel. Nie znajdziemy tu krzyczących jaskrawych barw, wręcz przeciwnie, naturalne barwy, najlepiej piękne naturalne światło. Wszystko to, co potrzebne, by poczuć się komfortowo.

Quiet luxury to świetna jakość materiałów

Quiet luxury to przede wszystkim jakość, dlatego jeśli chcesz mieć wnętrze urządzone w tym stylu, zadbaj o to, by znalazły się tam dobre jakościowo materiały. We wnętrzu w tym stylu powinny się więc znaleźć takie materiały jak drewno, kamień, granit, marmur, skóra, jakościowe tkaniny. Plastik, nawet dobrej jakości, nie kojarzy się z luksusem, dlatego unikaj go we wnętrzu quiet luxury.

Czytaj też: