Jak udekorować łóżko w sypialni? Dodatki są kluczowe. Sprawdź nasze inspiracje

2023-12-13 17:49

Jak udekorować łóżko w sypialni? Sypialnia jest pomieszczeniem, w którym odpoczywamy, dlatego warto to zrobić z głową. Dekoracja łóżka w sypialni sprawi, że miejsce to będzie też uzupełnieniem stylu wnętrz naszego mieszkania czy domu. Zobaczcie kilkanaście aranżacji łóżka w sypialni.

Spis treści

 1. W sypialni najważniejsze jest łóżko
 2. Jak udekorować łóżko w sypialni?
 3. Jakie dodatki do sypialni?
 4. Dekoracja łóżka w sypialni, czyli odpowiednie dodatki
 5. Każdy styl wymaga innych dodatków
 6. Pościel także może być świetną dekoracją łóżka w sypialni

W sypialni najważniejsze jest łóżko

Sypialnia to miejsce kojarzone z wyciszeniem, spokojem. To pomieszczenie, które ma nam ułatwiać odpoczynek. Niebagatelny jest więc wybór dobrego łóżka i materacu, ale też odpowiednia dekoracja łóżka sypialni.

Jak udekorować łóżko w sypialni?

Jak udekorować łóżko w sypialni? W tym procesie ważne jest uświadomienie sobie, jaki styl ma nasza sypialnia. Inaczej podejdziemy do tematu, jeśli mamy sypialnię minimalistyczną, klasyczną, inaczej, jeśli panuje tam styl glamour, albo boho czy jungle urban. Każdy styl będzie jednak wymagał odpowiednich dodatków, które sprawią, że łóżko w sypialni będzie arcydziełem, przyciągającym wzrok i zachęcającym do odpoczynku.

Trendy we wnętrzach – jesień 2023!

Jakie dodatki do sypialni?

By nasze łóżko w sypialni było wizytówką pomieszczenia, powinno być przede wszystkim wygodne. Warto więc zadbać o odpowiedni materac.

Jednak jeśli ten wybór już za nami, pomyślmy o dodatkach, które sprawią, że nasza sypialnia, dzięki dekoracji łóżka będzie po prostu ładna i stylowa.

Dekoracja łóżka w sypialni, czyli odpowiednie dodatki

By nasze łóżko wyglądało ładnie i stylowo potrzebne są odpowiednie dodatki. Za czym powinniśmy się więc rozejrzeć?

 • narzuta na łóżko
 • ozdobne poduszki
 • ładna poście
 • ozdobne zagłówki
 • dekoracyjny pled

Możemy stworzyć dekorację łóżka tak, by współgrała ze stylem sypialni, lub wręcz przeciwnie, by kontrastowała kolorystycznie z wnętrzem. Oba rozwiązania będą wyglądać atrakcyjnie, jeśli użyte dodatki będą przemyślane.

Hotel Qubus Katowice i jego wnętrza. Jest drewno, szkło i wełna

Każdy styl wymaga innych dodatków

I tak, do sypialni w stylu skandynawskim zwykle pasują jasne narzuty, jasne poduszki i np. kontrastujący z narzutą kolorowy pled.

Styl glamour to bogate błyszczące poduszki, dekoracyjne, pikowane narzuty, zagłówki np. z błyszczącymi brylantowymi kamykami.

Łózko w stylu urban jungle czy boho to cała feeria brązów i zieleni w różnych odcieniach. Poduszki mogą mieć motywy roślinne. Podobnie jak narzuty. Można tu tez zastosować proste jednolite dodatki.

Pościel także może być świetną dekoracją łóżka w sypialni

Nie tylko narzuty i ozdobne pledy pełnią funkcje dekoracyjne. Czasem to właśnie piękna pościel sprawia, że łóżko wygląda bardzo dekoracyjnie i efektownie.

Jeśli podobają nam się jasne, proste hotelowe wnętrza i chcielibyście mieć sypialnię w tym stylu, to świetnie sprawdzi się tu biała gładka pościel z kontrastującym pledem, lub narzutą na skraju łóżka. Do tego dwie ozdobne poduszki podobne do narzuty.

Możliwości udekorowania łóżka w sypialni jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od naszych oczekiwań i stylu wnętrz. Warto się więc zainspirować i zajrzeć do naszej galerii zdjęć.

Modne doniczki na kwiaty w domu. Ekskluzywne donice czy klasyczne białe? Zobacz inspiracje