Nowoczesna kuchnia z wyspą. Jak powiększyć przestrzeń? Kuchnie jak ze snów!

2024-06-07 16:05

Kuchnia połączona z salonem to popularne rozwiązanie nie tylko w przestronnych domach, ale też w nowoczesnych apartamentach. Rozwiązanie może być jednak kosztowne, dlatego wady i zalety kuchni z wyspą dobrze jest poznać na etapie projektowania. 19 zdjęć modnych kuchni.

Wyspa kuchenna może być wspaniałym miejscem spotkań i zachętą do wspólnego gotowania. Jej forma umożliwia dojście do niej z każdej strony, dlatego jest dobrym rozwiązaniem dla domów, w których przebywa więcej osób. Dlaczego jeszcze warto wybudować w kuchni wyspę?

Spis treści

  1. Zalety kuchni z wyspą
  2. Kuchnia z wyspą - więcej przestrzeni do przechowywania
  3. Wyspa jako nowoczesny bar 
  4. Wady otwartej kuchni z wyspą
  5. Zobacz więcej:

Zalety kuchni z wyspą

Wyspa kuchenna, aby mogła w pełni nas cieszyć, powinna być dobrze zaprojektowana. Dzięki temu gustownie uzupełni przestrzeń, zamiast ją zagracać. Należy zastanowić się, jaki mamy do dyspozycji metraż, ponieważ nie jest to rozwiązanie do małych pomieszczeń

Kuchnia z wyspą połączona z salonem tworzy przestrzeń typu open space. Dzięki temu mamy dużo swobody podczas gotowania i możemy uczestniczyć w życiu domowników, którzy przebywają w tym czasie w salonie. Poza tym zyskujemy dodatkowy blat roboczy, dzięki któremu unikniemy bałaganu w innych miejscach. 

Na blacie możemy postawić miskę z owocami, bukiet świeżych kwiatów w eleganckim wazonie lub wszystko, co naszym zdaniem będzie go zdobić. 

Przeczytaj także: Jaki jest najlepszy blat kuchenny? Z czego zrobić tanio blat kuchenny i ile kosztuje blat u stolarza?

Kuchnia z wyspą - więcej przestrzeni do przechowywania

Dzięki wyspie kuchni zyskujemy nową przestrzeń do przechowywania. Może mieć nie tylko półki, ale też szuflady i szafki. Zgromadzimy tam wszystko, co musimy mieć pod ręką, ale także warto umieścić tam zapasy żywności. Bez względu na wielkość wyspy - każde dodatkowe schowki są w kuchni na wagę złota!

Wyspa jako nowoczesny bar 

Jeśli kuchnia ma niewielki metraż, a jednak chcesz pozwolić sobie na wyspę - zastąp nią stół. Wystarczy kupić do niej wysokie krzesła, aby cieszyć się codziennymi posiłkami. Posiadacze wysp doceniają możliwość wypicia na niej kawy czy zjedzenia obiadu. Będzie nowocześnie i oryginalnie!

Wady otwartej kuchni z wyspą

Jako jedne z wad kuchni z wyspą można potraktować przenoszenie się zapachów do salonu. O ile w przypadku tych smakowitych jest to pożądane, o tyle w przypadku gotowania potraw np. z cebulą czy brokułami, można zmienić zdanie. Warto zamontować nad kuchenką okap, jednak nie zawsze jest on w stanie pochłonąć w całości zapach gotowanego jedzenia.

Zaaranżowanie kuchni jest drogim wydatkiem, w czym nie pomoże wybudowanie wyspy. W zależności od wykorzystanych materiałów i wielkości, może być to koszt kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Warto pamiętać, że decydując się na otwartą kuchnię z wyspą szczególnie należy dbać o porządek. Gdy niespodziewanie odwiedzą nas goście nie będziemy mogli zamknąć drzwi od salonu, aby ukryć bałagan. Ten fakt może mobilizować nas do większego dbania o porządek, ale - jak wiadomo - nie zawsze mamy ku temu okoliczności. Dlatego warto wziąć to pod uwagę podczas aranżowania kuchni.

Zobacz więcej:

Kolorowe mieszkanie w Nikiszowcu

Modne rośliny we wnętrzach
Nasi Partnerzy polecają