Ciemnoszara kuchnia otwarta na salon. Nowoczesna i elegancka szara kuchnia z drewnem i błękitem

2024-04-26 13:24

Szara kuchnia otwarta jest na jasny salon i jadalnię. Zabudowę meblową w kolorze antracytowym rozświetlają i ocieplają błękitne dodatki i drewno. Dzięki temu aranżacja ciemnoszarej kuchni jest bardzo nowoczesna, ale nie mroczna.

Szara kuchnia jest otwarta na salon. Ciemny kolor mebli kuchennych dodaje wnętrzu szyku. Na kolor przewodni w aranżacji kuchni wybrano antracyt. Jest to modny we wnętrzach, ciemny odcień koloru szarego. Autorką projektu wnętrza jest architektka Katarzyna Ratyńska.

Szara kuchnia z drewnem

Bazą tej szarej kuchni jest drewno i antracyt, a dodatki mienią się odcieniami błękitu. W tym kolorze jest tapicerka krzeseł w jadalni, dodatkowo pojawia się w wykończeniu sofy sąsiadującej z kuchnią i w postaci abstrakcyjnej akwareli na ścianie nad blatem –  tapeta jest zabezpieczona szkłem. Błękitny jest też uchwyt lodówki – „gałązka” młodej polskiej marki Pan Popi.

Kuchnia otwarta na salon i jadalnię

Pomiędzy sofą a kuchnią projektantka stworzyła niewielką, ale wygodną jadalnię z drewnianym okrągłym stołem i czterema krzesłami. Nad stołem wisi lekka lampa holenderskiej marki Moooi.

Ciemne kolory w aranżacji wnętrz — porady architektki

Jeśli mieszkanie jest bardzo jasne (tak jak w tym przypadku), nie ma obaw, że ciemny kolor wybrany do aranżacji kuchni otwartej na salon je przytłoczy. Zresztą nie ma go tu tak dużo!

Antracyt (początkowo miał być to kolor grafitowy, ale właściciel miał opory) został skontrastowany z bielą, która rozświetla sąsiednie kolory, warto pamiętać, że dzięki niej zawsze sprawiają wrażenie czystych, świeżych.

Szara kuchnia to dynamiczny, nowoczesny wybór, ale też najbardziej klasyczny, jaki można sobie wyobrazić. Szary kolor pozytywnie wpływa na psychikę – ani nie nuży, ani zanadto nie pobudza.

Takie połączenie barw daje wiele możliwości aranżacyjnych kuchni - z betonową podłogą wnętrze kuchni byłoby loftowe, z dębową aranżacją szarej kuchni jest ciepła i przytulna, ale wciąż nowoczesna.

Nowoczesna kuchnia otwarta na salon. Czy otwarta kuchnia to dobry pomysł?

Elegancka kuchnia w bieli, architekci WZ Studio