mieszkanie w stylu vintage

Mieszkanie w stylu vintage działa jak wehikuł czasu - pozwala nam cofnąć się do lat 50., 60. i 70., a w niektórych przypadkach nawet do dekad wcześniejszych. Polski styl vintage w dużej mierze czerpie inspiracje z jednego z najciekawszych okresów polskiego designu, a mianowicie z lat 60. XX wieku. Jak urządzić mieszkanie w stylu vintage? O czym należy pamiętać? Przyjęło się, że wyposażeniem mieszkań vintage mogą być przedmioty i meble, które mają przynajmniej 30 lat. 

By urządzić mieszkanie vintage, wcale nie musimy wydawać dużych sum pieniędzy. Meble retro znajdziemy na pchlim targu lub na babcinym strychu. Często wystarczy je tylko oszlifować i położyć nową warstwę farby do drewna. Podobnie z innymi elementami, jak retro radio, stara waga szalkowa czy gramofon. Wiele sklepów oferuje meble i sprzęty stylizowane na vintage, więc na pewno znajdziemy coś dla siebie.

Mieszkanie w stylu vintage nie słynie z minimalizmu, wręcz przeciwnie - zazwyczaj jest w nim dużo ciekawych artefaktów z minionych dekad. Kolorystyka mieszkań w stylu vintage jest ciepła, przeważają tutaj takie kolory jak beżowy, żółty, pomarańczowy, zielony i brązowy. Ponadto, mieszkanie vintage chętnie korzysta ze wzorzystych tkanin z motywami kwiatowymi lub geometrycznymi.