Tak mieszka 30-letni singiel! Minimalistyczne, ale ciepłe mieszkanie z czarną kuchnią z drewnem

2024-05-20 14:12

Właścicielem tego mieszkania jest 30-letni singiel. Znajduje się ono na warszawskim Mokotowie. W jego urządzeniu korzystał z pomocy architektki z pracowni Deer Design. W efekcie powstało minimalistyczne, aczkolwiek bardzo ciepłe w odbiorze wnętrze.

Spis treści

  1. Nowoczesne mieszkanie na teraz
  2. Jak powiększyć małe wnętrze?
  3. Salon i jadalnia
  4. Czarna kuchnia z drewnem
  5. Szaro-czarna łazienka
  6. Przedpokój
  7. Mieszkanie z czarną kuchnią z drewnem. Zdjęcia

Nowoczesne mieszkanie na teraz

Inwestor chciał mieć swoje własne lokum, jednak ze względu na dynamikę jego życia, nie wie jeszcze, czy to mieszkanie będzie jego docelowym. Nie wybiega tak daleko w przyszłość. Skupił się na teraźniejszości i to do niej został dostosowany projekt To, choć męskie i zdominowane przez czerń i grafit mieszkanie, jest minimalistyczne, ale jednak niesurowe, co jest zasługą dużej ilości drewna.

 – Ta estetyka jest bliska właścicielowi, ale stanowi też rodzaj inwestycji na przyszłość. Pierwsze mieszkanie być może posłuży mu dłużej, ale niewykluczone za jakiś czas zostanie wynajęte. Dlatego musiało być funkcjonalne i ponadczasowe. Wracająca do łask czerń, po wielu latach niebytu, również okazała się strzałem w dziesiątkę  – podkreśla architektka, Julita Bojańczyk.

W środku oprócz strefy dziennej łączącej jadalnię, salon i kuchnię są jeszcze dwie sypialnie, łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze. Układ mieszkania praktycznie nie różni się od deweloperskiego. 

Jak powiększyć małe wnętrze?

Jego powierzchnia nie jest zbyt duża i jednym z celów architektki było optyczne jej powiększenie. 

– Wrażenie przestronności to rezultat otwarcia przestrzeni od strefy wejścia przez kuchnię aż po salon z przeszkleniem rozciągającym się od ściany do ściany. Nie bez powodu nie ma tu zasłon. Istotną rolę odgrywa też zastosowanie przede wszystkim jasnych barw, skontrastowanych jednak lokalnie z czernią, między innymi w strefie kuchni czy w łazience. Ogromnie ważną rolę odgrywają też lustra. Postawiliśmy na tafle ze szkła dymionego, pokrewne akcentom czerni w aranżacji i bardzo eleganckie – opowiada autorka projektu.

Mieszkanie dla singla w Warszawie
Autor: Projekt: Deer Design

Architekta umiejętnie wykorzystała również taśmy ledowe, które w salonie spinają ścianę i sufit, w łazience natomiast pozornie odsuwają lustro od ściany. 

Salon i jadalnia

Przestrzeń salonu jest ściśle odgraniczona od kuchni za pomocą wyspy kuchennej. Ścianę telewizyjną wyłożono płytkami naśladującymi kamień, które objęto w pasy lameli. Ich rytm powraca w formie dekoracji ściany naprzeciwko telewizora czy kaloryfera na ścianie obok. Elegancji całości dodała jasna, podwieszana szafka. 

Na przeciwległej ścianie stanął szary wypoczynek, a obok niego stół i cztery krzesła, nad którym zawisła interesująca lampa przywodząca na myśl kryształy lodu.

Czarna kuchnia z drewnem

Kuchnia ma kształty litery U, której jedno ramię stanowi wyspę kuchenną. Gładkie, lekko satynowe, czarne fronty zostały przełamane domieszką jasnego drewna oraz tafli lustra, które dodały jej lekkości. Ciepła i elegancji dodała tu podłoga ułożona we francuską jodełkę.

Mieszkanie dla singla w Warszawie
Autor: Projekt: Deer Design

Szaro-czarna łazienka

Ściany łazienki wyłożono tymi samymi płytkami, które znamy już z salonu. Na podłodze pojawiły się z kolei jasne, gładkie tafle. Ścianę nad umywalką z kolei wypełniła ogromne lustro.

Ciekawym rozwiązaniem, które nadaje temu wnętrzu dynamiki, jest ryflowana płyta meblowa, która pokryła ścianę nad stelażem WC. Za nią jest ukryta szafka, jednak nie na całej długości ściany.

Przedpokój

W przedpokoju pojawiła się zabudowa wykonana na zamówienie. 

– Choć bardzo pojemna, bo podwójna – dwustronna, niemalże znika za największym spośród wspomnianych wcześniej luster – mówi autorka projektu.

Mieszkanie z czarną kuchnią z drewnem. Zdjęcia

  • Projekt: Julita Bojańczyk, Deer Design

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Dom w stylu vintage we włoskim klimacie. Zamknięta kuchnia ma 20 lat i wciąż zachwyca!

QUIZ. Jaki to styl wystroju wnętrz? Rozpoznasz?

Pytanie 1 z 15
Jaki styl przedstawia zdjęcie?
styl rustykalny
Złoto we wnętrzach WZ Studio