Kawalerka dla młodego mężczyzny? Ten projekt jest oryginalny i nowoczesny!

2024-07-05 13:33

Jak urządzić kawalerkę dla młodego mężczyzny? Mały metraż to spore wyzwanie aranżacyjne. Aby wydobyć z niewielkiej przestrzeni jak najwięcej, każde rozwiązanie trzeba przemyśleć. Jak to zrobić, doskonale wiedzą architekci Marta Iglewska oraz Radosław Wójcik z pracowni Interiorsy, którzy w 38-metrowej kawalerce postawili na minimalizm z dawką energetycznych kolorów. Efekt? Zobaczcie w galerii ZDJĘĆ.

Spis treści

  1. Kawalerka dla mężczyzny
  2. Jak urządzić kawalerkę? Pomysł na wnętrze dla mężczyzny
  3. Postaw na minimalizm
  4. Kolor w niewielkim mieszkaniu
  5. Pamiętaj o dobrym oświetleniu

Kawalerka dla mężczyzny

Architekci Marta Iglewska oraz Radosław Wójcik z pracowni Interiorsy zaprojektowali wnętrze kawalerki w Warszawie dla młodego, pełnego energii mężczyzny. Jej wystrój miał więc odzwierciedlać osobowość właściciela, a także pobudzać do działania.

Postawiono na minimalizm z dużą dawką koloru. Wybór padał na odcienie z palety żółcieni i pomarańczy, które niczym sok z cytrusów, dodają wigoru i wprawiają w dobry nastrój.

- Mieszkanie w stanie deweloperskim trafiło w nasze ręce z zadaniem wykonania projektu dla młodego mężczyzny. Jednym z motywów przewodnich miały być energetyzujące i żywe kolory. Połączyliśmy je z modernistycznymi i surowymi elementami, co stworzyło intrygującą mieszankę barw i kształtów – mówi arch. Marta Iglewska.

38-metrowa kawalerka. Mieszkanie dla mężczyzny w energetycznych kolorach
Autor: Interiorsy Taśmy LED wydobywają energetyczną moc pomarańczy. To bardzo efektowne rozwiązanie

Czytaj: Tak odmienili stare mieszkanie! Teraz wygląda jak z katalogu

Jak urządzić kawalerkę? Pomysł na wnętrze dla mężczyzny

Mieszkanie zostało urządzone w taki sposób, że już od wejścia można poczuć młodzieńczą siłę i zapał. W strefie wejścia gości i znajomych witają wypisane kredą na czarnej, pomalowanej tablicową farbą ścianie zabawne slogany, których treść można zmieniać w zależności od humoru czy nastroju.

Tutaj również znajduje się łazienka i wejście do sypialni – pomieszczeń o charakterze prywatnym. W opozycji do nich pozostaje otwarta strefa dzienna, która urządzona została w formie salonu z aneksem kuchennym. Dzięki temu rozwiązaniu, mimo niewielkiego metrażu, można tu poczuć przestrzeń. Nabrać głębszego oddechu w samotności, ale też świetnie się bawić w gronie przyjaciół.

Postaw na minimalizm

Chociaż to mieszkanie jest raczej niewielkie, znajdzie się tu wszystko, co potrzebne do komfortowego życia. Ograniczone do minimum, starannie dobrane wyposażenie zapewnia dużo wolnego miejsca, a optyczne triki powiększają niewielki metraż.

Stąd duża lustrzana tafla na ścianie z kominem wentylacyjnym przy wejściu do salonu multiplikuje przestrzeń, a wysokie okna, pozbawione dekoracyjnych firan i zasłon, dodatkowo ją rozświetlają. Efekt ten pogłębiają lekkie meble na nóżkach oraz wiszące półki.

Te pierwsze, unosząc się nieznacznie nad podłogą wizualnie ją powiększają. Drugie zaś zapewniają wystarczająco dużo miejsca do przechowywania, bez zbędnego zagracania mieszkania. Dzięki temu przestrzeń jest czysta i uporządkowana.

38-metrowa kawalerka. Mieszkanie dla mężczyzny w energetycznych kolorach
Autor: Interiorsy Wystrój kawalerki odzwierciedla osobowość właściciela. Zastosowanie energetycznych barw ma także pobudzić do działania

Kolor w niewielkim mieszkaniu

Brak zbędnych dekoracji rekompensuje kolor. Mała, cytrynowa sofa przyciąga uwagę i ożywia minimalistyczne wnętrze. Podobną rolę pełnią kolorowe krzesła oraz wykonana z płyty laminowanej, niezwykle efektowna obudowa strefy roboczej w kuchni.

Zaaranżowana w formie aneksu kuchnia przyciąga wzrok i jest prawdziwą wisienką na torcie. Usytuowana we wnęce stanowi dekoracyjne tło dla salonowej aranżacji, jednocześnie zapewniając komfort i wygodę podczas codziennie wykonywanych prac. Poprowadzona na całą wysokość pomieszczenia zabudowa meblowa w kształcie litery U za gładkimi, matowymi frontami skrywa wszystkie niezbędne sprzęty AGD, włącznie z chłodziarko-zamrażarko, oferując przy tym całkiem dużo miejsca do przechowywania.

Utrzymana w palecie szarości ładnie wtapia się w wystrój pomieszczenia, a pozbawione uchwytów fronty oraz regularne, pionowe drzwiczki optycznie powiększają przestrzeń.

Zobacz: Najgorętszy trend! Takie kuchnie pokochają Polacy

Na tym tle wyraźnie odcina się strefa robocza z szafkami i blatem w wybarwieniu ciemnego drewna, ujęta we wspomnianą już ramę w kolorze pomarańczowym. Tu znalazły się płyta grzewcza, zlewozmywak, a także wygodna przestrzeń robocza.

Pamiętaj o dobrym oświetleniu

Bez wątpienia całość efektownie podświetlają taśmy LED, które nie tylko doświetlają miejsce przygotowywania posiłków, ale też tworzą ciekawe sceny świetlne. W takim wnętrzu kolacja z przyjaciółmi musi smakować wyśmienicie!

Tak architekci pracowni Interiorsy urządzili mieszkanie dla młodego mężczyzny. ZDJĘCIA

Wysoka kuchnia – jak zaprojektować szafki wiszące? | Webinar: Jak zaplanować niedużą kuchnię