Tak odmienili stare mieszkanie! Wygląda jak z katalogu - ZDJĘCIA

2024-04-23 8:36

70-metrowe mieszkanie w bloku przeszło fenomenalną metamorfozę. - Remont trwał 10 miesięcy, a większość prac samodzielnie przeprowadził mój mąż – mówi pani Klaudia, która urządziła ich mieszkanie. Zaczynając od delikatnej zmiany układu funkcjonalnego, projektu kuchni, a kończąc na wyjątkowych dodatkach w stylu vintage. To mieszkanie łączy w sobie nowoczesność i ducha minionych lat. Jest przytulnie, ciepło i po prostu pięknie!

Spis treści

  1. Mieszkanie w stylu vintage w Chorzowie
  2. Kluczem jest równowaga

Położone w centrum Katowic, nadszarpnięte znakiem czasu… Mieszkanie, które kupiło młode małżeństwo z synkiem nie przypominało przytulnego gniazdka, jakim stało się w zaledwie 10 miesięcy. Wszystko dzięki wizji Klaudii, którą urzeczywistnił jej mąż Michał.

Inspirując się współczesnym trendami, dodała klasyczne akcenty, tworząc w ten sposób przytulne wnętrze, które dobrze wpisuje się w dzisiejsze trendy.

- Pomysłów szukałam głównie w internecie - na Pintereście czy Instagramie. Zależało mi, aby stworzyć ciekawe wnętrze, w którym będziemy dobrze się czuć – mówi.

W tym wyjątkowym mieszkaniu znajdziemy kuchnię z jadalnią i salonem, jedną sypialnię, pokój dla dziecka, łazienkę oraz gabinet. Drewniane podłogi w kolorze dębu ociepliły wnętrze i stały się świetną bazą do dalszego urządzania. Sercem domu jest kuchnia, która została powiększona, dzięki wyburzeniu ścianki z regałami.

- Projekt kuchni zrobił w jednym z darmowych programów. Wcześniej pomieszczenie było zamknięte, a dzięki wyburzeniu ścianki zyskaliśmy dodatkową przestrzeń – zaznacza.

Ścianka w kuchni przed remontem
Autor: Klaudia Skupień Ścianka została wyburzona, dzięki czemu kuchnia zyskała trochę przestrzeni

Mieszkanie w stylu vintage w Chorzowie

To elementy vintage – takie jak krzesła w jadalni, bujany fotel, czy eleganckie pianino dodają wyjątkowości temu mieszkaniu.

- Pianino zostało tu jeszcze po poprzednim właścicielu i bardzo nam się spodobało. Z kolei krzesła wymagały delikatnego odnowienia, co postanowiłam zrobić sama. Ostatnio udało mi się też pozyskać zegar, który był w mojej rodzinie już bardzo długo. Pasuje u nas idealnie – podkreśla.

Metamorfoza mieszkanie w Chorzowie. ZDJĘCIA przed i po
Autor: Klaudia Skupień Bujany fotel, drewniane krzesła i zegar to akcenty z duszą w mieszkaniu Klaudii i Michała

W salonie znajduje się również klasyczna, beżowa kanapa, drewniany stolik i wspomniany już – drewniany fotel bujany. Jest on jednocześnie ulubionym miejscem Klaudii i jej synka.

Kluczem jest równowaga

Głównym założeniem było zachowanie równowagi między nowoczesnością a vintage. Dlatego też, vintage meble zostały połączone ze współczesnymi akcentami. Można dostrzec to już po wejściu do mieszkania – w przedpokoju na podłodze widzimy niezwykle modne płytki połączone z klasycznym beżowym dywanem. Wzrok przykuwa też duża szafa z lustrem, która jednocześnie powiększa optycznie przestrzeń.

Na ścianach w łazience zobaczymy płytki inspirowane białym marmurem. A na podłodze – drewnem. Poza tym postawiono na białe meble ze złotymi uchwytami.

- Znajomi, którzy byli tutaj jeszcze przed remontem są zachwyceni. To typowe dla mieszkań, które przechodzą generalny remont. Czy coś zrobiłabym inaczej? Może wolałabym, żeby nie było widocznych osłonek przy klimatyzacji czy rurek przy grzejnikach, ale tak to już jest w blokach. Poza tym myślę, że ma to też swój urok – dodaje.

Metamorfoza mieszkanie w Chorzowie. ZDJĘCIA przed i po
Autor: Klaudia Skupień Przedpokój jest doskonałą wizytówką mieszkanie z duszą i nutą nowoczesności

Metamorfoza mieszkania w Chorzowie jest doskonałym przykładem tego, jak połączenie nowoczesności z urokiem vintage może stworzyć przytulne, niepowtarzalne wnętrze. Może być też inspiracją dla każdego kto właśnie mierzy się z remontem mieszkania z drugiej ręki.

MIESZKANIE W CHORZOWIE PRZESZŁO METAMORFOZĘ - ZDJĘCIA

Sztukateria we wnętrzach, architekci WZ Studio

CZYTAJ TAKŻE: Zjawiskowe mieszkanie w stylu nowojorskim. Tu motywem przewodnim jest granat!