Piękna kuchnia w stylu skandynawskim. Wystarczyło kilka zmian, by kuchnia Marty przeszła prawdziwą metamorfozę

2024-04-19 15:02

Kuchnia Marty przeszła prawdziwą metamorfozę. Żeby to osiągnąć, niepotrzebny był generalny remont ani wstawianie nowych mebli oraz sprzętów – wystarczyło kilka zmian, głównie kolorystycznych. Wprowadzone przez Martę przeróbki zmieniły styl kuchnia na skandynawski. Jak tanim kosztem odświeżyć kuchnię? Przeczytajcie

Spis treści

  1. Metamorfoza kuchni bez remontu
  2. Jak odświeżyć kuchnię?
Lampy z duszą. Radosław Nakonowski daje industrialnym perełkom drugie życie

Metamorfoza kuchni bez remontu

Mieszkanie w klimatycznym przedwojennym domu ma wnętrze, które w rękach Marty, właścicielki i projektantki, przechodzi od czasu do czasu efektowną metamorfozę.

Do niedawna prowansalska, kremowo-beżowa kuchnia została poddana liftingowi, który miał nadać wnętrzu bardziej nowoczesny, skandynawski charakter. Żeby to osiągnąć, niepotrzebny był generalny remont ani wstawianie nowych mebli oraz sprzętów – wystarczyło kilka zmian, głównie kolorystycznych.

Jak odświeżyć kuchnię?

Przemalowanie frontów szafek na pastelowy odcień szarości, a ciemnej drewnianej podłogi na biało natychmiast odmieniło wnętrze. Większość powierzchni ścian pomalowano farbami, dlatego one także łatwo poddały się zmianom.

Oprócz szarości nad strefą kulinarną, obok lodówki pojawił się fragment pokryty farbą tablicową.

Zobacz też: Jak odnowić meble kuchenne? Malowanie szafek w starej kuchni

Ponadto zmieniły się lampy nad blatem oraz gałki szafek, a w kąciku przy oknie stanął nowoczesny stolik.

Marta i jej rodzina lubią otaczać się pamiątkami i osobistymi drobiazgami, wiele z nich ma własną historię, niekoniecznie odległą. Na przykład neon „Pycha mi!” ilustruje powiedzenie Bruna, syna Marty, z czasów kiedy był przedszkolakiem.

Przeczytaj też: Mała kuchnia w bloku - inspiracje. Jak zaplanować małą kuchnię? 19 zdjęć