Mieszkanie w stylu skandynawskim nad Bałtykiem. Beż połączono z błękitem

2024-07-08 14:53

100-m apartament Gdańsku w stylu skandynawskim znajduje się na ostatnim piętrze, a z jego okien rozpościerają się widoki na zieleń. Architekci Grupy Malaga, w których ręce oddano jego aranżację, wspólnie z inwestorem postawili na styl skandynawski utrzymany w neutralnych kremach i beżach muśniętych nutą błękitu.

Spis treści

  1. Nadmorski apartament w stylu skandynawskim
  2. Salon w stylu skandynawskim
  3. Skandynawska biała kuchnia z drewnem
  4. Przytulna sypialnia
  5. Biało-drewniana łazienka inwestora
  6. Łazienka dla gości
  7. 100-m mieszkanie w stylu skandynawskim. Miks beżów i błękitu. Zdjęcia

Nadmorski apartament w stylu skandynawskim

Ten duet barw słusznie przywodzi na myśl morskie krajobrazy. Zobowiązuje bowiem nie tylko lokalizacja, ale również praca zawodowa inwestora, który posiada firmę związaną z gospodarką morską. 

To zgodnie z jego życzeniem mieszkanie, choć utrzymane w nowoczesnym stylu z widocznymi naleciałościami stylu skandynawskiego, jest przytulne w odbiorze za sprawą umiejętnego połączenia barw, naturalnego drewna i mebli o ciekawych formach i sztuki współczesnej

Efekt przestronności uzyskano m.in. poprzez ograniczenie gamy kolorystycznej, w której przeważają kolory bieli i jasne beże, optycznie rozjaśniając i powiększając przestrzenie. Akcentem kolorystycznym i przeciwwagą dla jasnych odcieni dominujących w pomieszczeniach jest kolor granatowy w salonie, a także miedź w łazience

— wyjaśniają autorzy projektu.

Mieszkanie składa się z pięciu pomieszczeń: strefy dziennej łączącej funkcje salonu, kuchni i jadalni, sypialni z łazienką, gabinetu i łazienki dla gości. 

Salon w stylu skandynawskim

Przestronny salon jest miejscem, gdzie toczy się życie rodzinne domowników. Przez duże okno poza wzgórzami morenowymi — zielonymi płucami aglomeracji — widać jeszcze Oliwię Star — symbol biznesowego centrum Trójmiasta. 

Mieszkanie w stylu skandynawskim w beżach i błękitach
Autor: Projekt: Grupa Malaga, Magdalena Łojewska

Salon połączono z kuchnią. Zamiast typowej jadalni jej funkcję przejęła wyspa kuchenna, przy której ustawiono krzesła. To ona właśnie spaja część kuchenną z wypoczynkową. 

Salon jest maksymalnie przestrzenny. Nie ma w nim żadnych wysokich zabudów. Tuż przy narożnym oknie stanął szary narożnik, a na minimalistycznym dywanie dla kontrastu dwa stoliczki o rzeźbiarskich formach. 

Te małe dzieła sztuki to nawiązanie do tych większych! Świadomie zrezygnowano z dodatków, by wyeksponować to, co naprawdę ważne!

 Wnętrze jest pełne mniejszych i większych dzieł sztuki – przez rzeźby, których autorką jest Weronika Wróbel, po obrazy na ścianie, autorstwa Marka Wróbla

— kontynuują. 

Skandynawska biała kuchnia z drewnem

Typowa skandynawska kuchnia została utrzymana w bieli i drewnie. Mocnym i eleganckim akcentem są płytki wielkoformatowe, które wypełniły przestrzeń między górnymi i dolnymi szafkami wiszącymi. 

Przytulna sypialnia

Wchodząc do sypialni, uwagę od razu zwraca tapeta. Mimo że delikatna, zachwyca elegancją. Jej wzór przypomina nieco geometryczne morskie fale. Mięsisty dywan, na którym stanęło łóżko o tapicerowanym wezgłowiu, dodaje tej przestrzeni przytulności. W tym pomieszczeniu (podobnie zresztą jak i w salonie) zrezygnowano z firanek, by… nie rezygnować z widoków!

Mieszkanie w stylu skandynawskim w beżach i błękitach
Autor: Projekt: Grupa Malaga, Magdalena Łojewska

Biało-drewniana łazienka inwestora

Do sypialni przylega łazienka. Jest stylistycznym przedłużeniem sypialni. Utrzymano ją w bieli, drewnie i wzbogacono miedzianymi dodatkami. 

Łazienka dla gości

Dynamikę w łazience dla gości wprowadza kolorystyczne trio: biele, szarości i zgaszone błękity. Płytki ułożono w pionowe pasy i zestawiono z ceramiką o wzorze marmuru.

100-m mieszkanie w stylu skandynawskim. Miks beżów i błękitu. Zdjęcia

  • Projekt:
  • Zdjęcia:

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Olśniewający apartament w stylu belle époque. Zamknięta kuchnia to szczyt elegancji!

QUIZ. Jaki to styl wystroju wnętrz? Rozpoznasz?

Pytanie 1 z 15
Jaki styl przedstawia zdjęcie?
styl rustykalny
Złoto we wnętrzach WZ Studio
Listen on Spreaker.