Nowoczesny apartament w stylu pop-art – pomysł na kolorowy wystrój

2020-06-26 14:55

Choć styl pop-art królował w sztuce w latach 50. i 60., do dziś niezmiennie inspiruje. Jego wpływy widać np. we wnętrzach. Najlepszy dowód stanowi wystrój apartamentu w Bastii, czyli na francuskiej Korsyce. Wnętrze przeszło gruntowną renowację i zyskało moc kolorów.

Spis treści

  1. Szaro-biała baza i mocne barwy w detalach
  2. Kolorystyka w stylu pop-art
  3. Ikony designu retro
  4. Sypialnia w stylu boho
  5. Modne kolory we wnętrzach – GALERIE ZDJĘĆ

Mieszkanie należy do młodej pary – Laury i Stephane'a. Choć nie jest duże, zyskało przestronność dzięki otwarciu kuchni na salon. Gdy zniknęło kilka ścian, ukazała się większa przestrzeń, którą następnie ubarwiono mocnymi kolorami.

Szaro-biała baza i mocne barwy w detalach

Świetnym pomysłem było postawienie na neutralną bazę kolorystyczną. Na ścianach króluje biel, z kolei na posadzkach wykorzystano panele z kroplą szarości. Efekt? Nowoczesne wnętrze – początkowo „sterylne”, ale z dodatkiem kolorów zyskało radosny charakter.

Do dekoratorskich popisów nadała się także szara sofa (narożnik), którą można dowolnie uzupełniać barwnymi dodatkami: poduszkami czy pledami. Nutkę elegancji wprowadza materiał na obiciu, czyli połyskujący welur.

Kolorystyka w stylu pop-art

Pop-art w sztuce to z jednej strony zainteresowanie kulturą popularną, z drugiej – mocne, wyraziste kolory, zwłaszcza te podstawowe: czerwień, żółcień, błękit. Tych nie brakuje w korsykańskim apartamencie. Pojawiają się nawet bardziej dosłowne cytaty z pop-artu, takie jak puszka zupy pomidorowej Campbell's, bohaterka dzieł Andy'ego Warhola.

..  Jak umiejętnie łączyć kolory? Poradnik z GALERIĄ ZDJĘĆ >>>

Ikony designu retro

Skoro pop-art, to również zwrot ku przeszłości! Właściciele apartamentu zadbali o to, by w wyposażeniu nie brakowało ikon designu. Mamy więc np. krzesło bujane Eamesów, barwne krzesło „A” (projekt Xaviera Paucharda z 1934 roku) czy transparentnego „Louisa Ghosta” Philippe'a Starcka.

..  Poznaj cechy stylu vintage we wnętrzach! >>>

Sypialnia w stylu boho

Pop-art i styl boho zawsze znajdą wspólny język! Dlatego choć sypialnia w mieszkaniu to eksplozja kolorów, spójnie wpisuje się w ogólny pomysł na wystrój. Na podłodze znalazł się puszysty, wielobarwny, patchworkowy dywan. Pod względem kolorystyki ma wiele punktów wspólnych z pościelą. Warto zwrócić uwagę, jaki ciekawy duet barwny tworzy malinowy róż z żółcieniem. Dodatkową porcję kolorów wprowadzają lampy sufitowe oraz girlanda cotton balls powieszona na ścianie za łóżkiem.

Modne kolory we wnętrzach – GALERIE ZDJĘĆ