Nowoczesny apartament w stylu pop-art – pomysł na kolorowy wystrój

2020-06-26 14:55

Choć styl pop-art królował w sztuce w latach 50. i 60., do dziś niezmiennie inspiruje. Jego wpływy widać np. we wnętrzach. Najlepszy dowód stanowi wystrój apartamentu w Bastii, czyli na francuskiej Korsyce. Wnętrze przeszło gruntowną renowację i zyskało moc kolorów.

Spis treści

  1. Szaro-biała baza i mocne barwy w detalach
  2. Kolorystyka w stylu pop-art
  3. Ikony designu retro
  4. Sypialnia w stylu boho
  5. Modne kolory we wnętrzach – GALERIE ZDJĘĆ

Mieszkanie należy do młodej pary – Laury i Stephane'a. Choć nie jest duże, zyskało przestronność dzięki otwarciu kuchni na salon. Gdy zniknęło kilka ścian, ukazała się większa przestrzeń, którą następnie ubarwiono mocnymi kolorami.

Szaro-biała baza i mocne barwy w detalach

Świetnym pomysłem było postawienie na neutralną bazę kolorystyczną. Na ścianach króluje biel, z kolei na posadzkach wykorzystano panele z kroplą szarości. Efekt? Nowoczesne wnętrze – początkowo „sterylne”, ale z dodatkiem kolorów zyskało radosny charakter.

Do dekoratorskich popisów nadała się także szara sofa (narożnik), którą można dowolnie uzupełniać barwnymi dodatkami: poduszkami czy pledami. Nutkę elegancji wprowadza materiał na obiciu, czyli połyskujący welur.

Kolorystyka w stylu pop-art

Pop-art w sztuce to z jednej strony zainteresowanie kulturą popularną, z drugiej – mocne, wyraziste kolory, zwłaszcza te podstawowe: czerwień, żółcień, błękit. Tych nie brakuje w korsykańskim apartamencie. Pojawiają się nawet bardziej dosłowne cytaty z pop-artu, takie jak puszka zupy pomidorowej Campbell's, bohaterka dzieł Andy'ego Warhola.

..  Jak umiejętnie łączyć kolory? Poradnik z GALERIĄ ZDJĘĆ >>>

Ikony designu retro

Skoro pop-art, to również zwrot ku przeszłości! Właściciele apartamentu zadbali o to, by w wyposażeniu nie brakowało ikon designu. Mamy więc np. krzesło bujane Eamesów, barwne krzesło „A” (projekt Xaviera Paucharda z 1934 roku) czy transparentnego „Louisa Ghosta” Philippe'a Starcka.

..  Poznaj cechy stylu vintage we wnętrzach! >>>

Sypialnia w stylu boho

Pop-art i styl boho zawsze znajdą wspólny język! Dlatego choć sypialnia w mieszkaniu to eksplozja kolorów, spójnie wpisuje się w ogólny pomysł na wystrój. Na podłodze znalazł się puszysty, wielobarwny, patchworkowy dywan. Pod względem kolorystyki ma wiele punktów wspólnych z pościelą. Warto zwrócić uwagę, jaki ciekawy duet barwny tworzy malinowy róż z żółcieniem. Dodatkową porcję kolorów wprowadzają lampy sufitowe oraz girlanda cotton balls powieszona na ścianie za łóżkiem.

Modne kolory we wnętrzach – GALERIE ZDJĘĆ

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE