"Uwielbiam to miejsce. Uwielbiam jego energię". Mieszkanie Maffashion to małe dzieło sztuki

2023-04-13 11:53

Julia Kuczyńska, czyli Maffashion, nie może przestać się zachwycać swoim mieszkaniem, a trzeba przyznać, że jest czym! Jej apartament to doskonale zaprojektowana, niebanalna przestrzeń. Próżno szukać podobnych wśród rodzimych gwiazd. Zobaczcie sami!

Maffashion
Autor: instagram.com/maffashion_official

Na profilu Julii Kuczyńskiej od czasu do czasu udostępniane są serie zdjęć, na których możemy dokładnie przyglądnąć się, jak wygląda jej już nie tak do końca prywatna przestrzeń. 

Jak wygląda mieszkanie Maffashion? 

Mieszkanie Maffashion ma 120 m kw. Blogerka kupiła je kilka lat temu nie tylko jako inwestycję, ale miało ono pełnić funkcję studia, w którym odbywałyby się sesje zdjęciowe. Jakiś czas temu zweryfikowała swoje plany i postanowiła je wykończyć i wprowadzić się tam razem ze swoim synem Bastianem. 

Apartament Kuczyńskiej to małe dzieło sztuki. Wystarczy zwrócić uwagę na detale. Wzrok szczególnie przyciągają szerokie listwy przysufitowe, które wnętrzom nadają pałacowego charakteru. Zostały one jednak świetnie zrównoważone przez designerskie i raczej nowoczesne meble, jedynie może poza lustrem w bogato rzeźbionej ramie.

Całe mieszkanie zostało urządzone w jasnych kolorach, głównie złamanej bieli, beżach i szarościach, a podłogi wyłożono rozbielonymi drewnianymi deskami.

Mieszkanie Maffashion
Autor: instagram.com/maffashion_official

Salon Julii Kuczyńskiej

W niewielkim salonie ściany ozdobiono sztukaterią. Na jednej z nich w niewielkiej wnęce zawisł telewizor, pod którym znalazła się drewniana szafka, która aż ugina się od bibelotów i dekoracji.

Mieszkanie Maffashion
Autor: instagram.com/maffashion_official

Obok na puszystym, jasnym dywanie, zajmującym prawie całą powierzchnię pokoju, ustawiono kanapę w odcieniu kawy z mlekiem, koło niej kamienny stolik oraz dziecięcy fotelik na bukowych nóżkach za 799 zł. Naprzeciwko stanęła z kolei brązowa sofa.

Mieszkanie Maffashion
Autor: instagram.com/maffashion_official

Kuchnia i jadalnia Maffashion

Kuchnię od salonu oddziela wbudowany w ścianę kominek. Mimo że przestrzeń między nimi jest otwarta, to kuchnia zdaje się być odrębnym pomieszczeniem. Tam uwagę przykuwa szczególnie płaskorzeźba, która zajmuje całą przestrzeń nad szafkami kuchennymi. Chociaż sama koncepcja jest dość ciekawa, nie jesteśmy przekonani co do samego wzoru.

Mieszkanie Maffashion
Autor: instagram.com/maffashion_official

Zdecydowanie ta ozdobna ściana jest mocno skontrastowana ze znajdującymi się poniżej szafkami. Gładkie fronty połączono z czarnym blatem. Chociaż rozumiem zamysł projektanta i zapewne chęci osiągnięcia równowagi, duże lepiej prezentowałyby się tam nieco zdobniejsze szafki o frezowanych frontach lub bezpośrednio nawiązujące do znajdującej się w salonie sztukaterii.

Idealnym przykładem, gdzie zrobiono to po mistrzowsku, jest mieszkanie Hanny Lis. Ozdobna wyspa kuchenna stanowi łącznik między eleganckim salonem i dużo prostszą kuchnią.

Mieszkanie Maffashion
Autor: instagram.com/maffashion_official

U Julii Kuczyńskiej takim zaworem bezpieczeństwa, który wprowadziłby balans do tego pomieszczenia, gdyby zdecydowano się na bardziej zdobione szafki, byłyby designerskie krzesła i rustykalny stół: stanowiący  surową dechę blat został położony na dwóch pniach.

Mieszkanie Maffashion
Autor: instagram.com/maffashion_official

Sypialnia i łazienka

Sypialnia Maffashion przywodzi na myśl wnętrze eleganckiego hotelu gdzieś w egzotycznym kraju dalekiej Azji. W samym jej centrum na kosmatym dywanie stoi łóżko z baldachimem. Również i w tym wnętrzu próżno szukać kolorów. Tutaj też dominują jasne barwy, głównie biele i beże.

Bezpośrednio z sypialni wchodzi się do łazienki. Oba pomieszczenia oddziela jedynie szyba. Wnętrze łazienki jest raczej minimalistyczne. Ściany wyłożono białą cegiełką i uzupełniono je prostymi szafkami i podświetlanym, niewyróżniającym się lustrem.

Przeczytaj również: