Złota 44 - najbardziej prestiżowy adres w Warszawie. Luksusowy apartament w chmurach

2024-01-29 13:39

Położony na 50. piętrze wieżowca Złota 44 apartament, zaprojektowała Anna Koszela. Luksusowe wnętrze powstało z myślą o potrzebach właścicieli kochających podróże i aktywny styl życia. Przestrzeń miała być odważna, nieoczywista, miała też korespondować z panoramą za oknem.

Spis treści

  1. Malowniczy widok
  2. Relaks wśród designu
  3. Przytulne sypialnie

Złota 44 to jeden z najbardziej prestiżowych adresów w stolicy. Wieżowiec projektu Daniela Libeskinda kształtem nawiązuje do skrzydła orła. Jego szczyt zwykle jest zatopiony w chmurach, podobnie jak apartament, którego projekt powierzono architekt Annie Koszeli. Na 50. piętrze drapacza chmur architektka stworzyła miejsce, w którym można odpocząć po intensywnym dniu, wciąż czując rytm miasta.

Malowniczy widok

Z apartamentu roztacza się, zapierający dech w piersiach, widok na centrum stolicy. Panoramiczne okna sprawiają, że odnosimy wrażenie zawieszenia wśród chmur, zwłaszcza gdy miasto tonie we mgle.

Anna Koszela chciała, by ten wyjątkowy widok pozostał w centrum uwagi. Dlatego postawiła na stonowaną, jasną paletę barw i współczesny wyrafinowany design, które nie konkurują z panoramą za oknem. Tak powstał azyl, w którym można na chwilę się zatrzymać w oczekiwaniu na kolejne podróże i wyzwania.

Relaks wśród designu

Na znużonych dynamicznym tempem życia czeka szezlong Manta od Arketipo, z którego można podziwiać widok na zachodnią część miasta. Sięgając wzrokiem aż po horyzont, można z łatwością zapomnieć o codziennych problemach.

W jadalni znalazł się stół Neolitico (Reflex Angelo) oraz krzesła Blue Velvet Edry w pięknym atramentowym kolorze. Dopełnieniem aranżacji jest żyrandol Atlantis marki Terzani.

Przytulne sypialnie

Z sypialni, podobnie jak ze strefy dziennej rozciąga się widok na panoramę Warszawy. Wnętrze strefy prywatnej jest konsekwentną kontynuacją całości. Przytulności dodaje lampa Quasar, przypominająca koronkę utkaną ze świetlnych punktów. Ścianę nad łóżkiem zdobi obraz “Hotel de Ville” z cyklu “Metro” Piotra Czajkowskiego.

W drugiej sypialni nowoczesny charakter miejsca podkreśla obraz “NIebieskie koło" Kacpra Dudka.

Architektka stworzyła wyraziste i wyrafinowane wnętrza, które stanowią idealne uzupełnienie niezaprzeczalnego atutu tego apartamentu - imponującego widoku na Warszawę.

Nowoczesne, proste i eleganckie. Mieszkanie w stylu modern organic dla miłośniczki duńskiego wzornictwa i natury

Złoto we wnętrzach WZ Studio