Zaprojektowała łazienkę dla samej siebie. Efekt? Oszałamiający!

2023-10-06 11:16

Projektowanie łazienki dla samej siebie to często większe wyzwanie niż dla klientów. Jak z tym zadaniem poradziła sobie architektka wnętrz Anna Koszela? Efekt jest oszałamiający! Powstała kobieca łazienka w subtelnej palecie barw, z krągłymi formami mebli i niezwykłymi detalami. Zobacz zdjęcia i zainspiruj się.

Spis treści

  1. Apartament w Warszawie z kobiecą łazienką
  2. Jak urządzić kobiecą łazienkę?

Apartament w Warszawie z kobiecą łazienką

Mieszkanie położone na Mokotowie zostało zaaranżowane nowocześnie, co świetnie wpisuje się w charakter dzielnicy. Starannie dopracowano tutaj każdy detal, który został umiejętnie wyeksponowany. Zaprojektowała go architektka wnętrz Anna Koszela - tym razem dla samej siebie.

- Bardzo ważne było dla mnie uchwycenie modernistycznego ducha Mokotowa, stworzenie subiektywnego, eklektycznego wnętrza, pasującego do mnie i spójnego stylistycznie – podkreśla architektka Anna Koszela.

Czytaj także: Luksusowe domki na wodzie podbiły serca turystów! Wypocznij wśród szumu fal, blisko natury

Łazienka stanowi esencję kobiecości, które jest królestwem i małym SPA jej właścicielki. Dominują tu przytulne beże i czekoladowe brązy. Wzrok przyciąga orientalna tapeta z motywem żurawi, które w Japonii są symbolem szczęścia, wierności i długowieczności. Jej delikatny wzór oraz pastelowe odcienie wnoszą kolejną nutę kobiecości. Efekt ten podkreśla, dodatkowo, róż marmurowej posadzki, ułożonej w modernistyczną kratkę oraz armatura i dodatki w kolorze różowego złota.

- Projektując łazienkę w moim apartamencie zależało mi na stworzeniu unikatowego, indywidualnego wnętrza. Lubię vintage, dlatego spodobały mi organiczne kształty mebli Geberit MyDay. Orientalna tapeta jest dodatkowo podkreślona przez podświetlane lustro z tej samej serii. Różowe złoto baterii pasuje do matowego przycisku Sigma o podobnym wykończeniu – wyjaśnia architektka.

Jak urządzić kobiecą łazienkę?

Łazienka jest nie tylko piękna, ale też funkcjonalna. Zadbano o podświetlane lustro, które dzięki funkcji z bezpośrednim i pośrednim oświetleniem, zapewnia komfort przy codziennej pielęgnacji i makijażu. Wyraziste, geometryczne linie na zewnątrz i miękkie, naturalne kształty wewnątrz całej serii prowadzi do zaskakujących efektów, które są miłe dla oka i przyjemne w użytkowaniu.

Strefa umywalki pełni tu rolę toaletki z podświetlanymi, miękko wyściełanymi szufladkami. Zaś wysokie szafki zapewniają wystarczająco dużo miejsca do przechowywania niezbędnych akcesoriów. Ciekawym rozwiązaniem jest tablica magnetyczna, za którą ukryte zostały pojemne schowki.

- Tablica magnetyczna wraz ze schowkami z kolekcji Geberit Acanto, mieści wszystkie moje kosmetyki, jednocześnie jest miejscem ekspozycji pamiątkowych magnesów. Kompozycja nieustannie się zmienia, przywołuje wspomnienia – zaznacza Anna Koszela.

Projekt: Anna Koszela, architektka, ambasadorka marki Geberit

Zdjęcia: Yassen Hristov

Stylizacja: Aga Kurdziel

Źródło: informacja prasowa marki Geberit