Lakierowane drzwi do łazienki. Przegląd najciekawszych modeli

2023-06-01 6:28 Materiał sponsorowany

Jeśli szukamy eleganckich i stylowych drzwi do łazienki, warto rozważyć zakup białych modeli lakierowanych. Ponadczasowa biel wpasuje się w każde wnętrze, a lakierowana powierzchnia odbije światło i jeszcze lepiej doświetli pomieszczenie.

Drzwi LAURENCJA 1 z linii drzwi lakierowanych, szkło VSG czarne, klamka BELLA SLIM czarny mat
Autor: ERKADO Drzwi LAURENCJA 1 z linii drzwi lakierowanych, szkło VSG czarne, klamka BELLA SLIM czarny mat

Drzwi lakierowane do łazienki – zalety

Drzwi lakierowane w łazience prezentują się bardzo stylowo. Gładka i jednolita powierzchnia lakierowanego skrzydła wprowadza do aranżacji nutę elegancji i podnosi atrakcyjność wnętrza.

W ofercie ERKADO znajdziemy mnóstwo modeli lakierowanych, które dopasujemy do każdej łazienki, niezależnie od stylu.

Możemy więc wybrać do swojej łazienki modele uniwersalne o prostej, minimalistycznej formie lub bardziej dekoracyjne z frezowaniami. Dzięki różnym układom frezów, drzwi lakierowane nadadzą pomieszczeniu eleganckiego, nietuzinkowego charakteru.

Na szczególną uwagę zasługują modele lakierowane w kolorze białym. Uniwersalna i ponadczasowa biel doskonale pasuje do każdego pomieszczenia. Białe modele to również świetny wybór do małych i ciemnych łazienek. Biały kolor doskonale odbija światło i optycznie powiększa pomieszczenie, a lakierowana powierzchnia maksymalizuje i utrwala ten efekt.

W ofercie ERKADO znajdziemy również listwy przypodłogowe, lamele dekoracyjne, ościeżnice, klamki i okucia, które możemy dobrać do białych drzwi lakierowanych na zasadzie kontrastu. Efektownie prezentuje się np. białe skrzydło drzwiowe z czarną ościeżnicą i czarną klamką. Albo białe drzwi z listwami przypodłogowymi w kolorze jasnego drewna.

Warto też wspomnieć o nieprzeziernych przeszkleniach, które cieszą się ogromną popularnością w drzwiach łazienkowych. Wysoką jakością i trwałością odznaczają się m.in. modele ze szkłem VSG, nazywanym również „bezpieczną szybą”. Szkło VSG to dwie szklane tafle sklejone ze sobą specjalną folią, która nawet po silnym uderzeniu nie rozpada się na ostre kawałki, ale trzyma się w całości, eliminując tym samym ryzyko skaleczenia.

Możliwość personalizacji lakierowanych drzwi łazienkowych sprawia, że możemy stworzyć kompozycję, która spełni nasze oczekiwania i wpisze się w nasze gusta.

Modele łazienkowych drzwi lakierowanych

Poniżej prezentujemy 5 modeli białych drzwi lakierowanych do łazienki z oferty ERKADO. Każde z nich zostało wyposażone w skrót rekuperacyjny lub podcięcie wentylacyjne, które zapewniają stałą cyrkulację powietrza.

Pierwsze na liście są drzwi Turan 3 ze skrótem rekuperacyjnym. Zajmujące całą powierzchnię skrzydła frezowanie w kształcie rombu stanowi oryginalną ozdobę tego modelu. Ciekawym akcentem kolorystycznym jest czarna klamka, która z białym skrzydłem tworzy elegancki duet.

Drzwi TURAN 3 z linii drzwi lakierowanych, klamka BELLA SLIM czarny mat
Autor: ERKADO Drzwi TURAN 3 z linii drzwi lakierowanych, klamka BELLA SLIM czarny mat

Kolejnym przykładem drzwi lakierowanych jest Sylena 5 z podcięciem wentylacyjnym. Dekoracyjny układ frezu umieszczony w centralnej części skrzydła tworzy oryginalną ozdobę tego modelu.

Drzwi SYLENA 5 z linii drzwi lakierowanych, klamka  BELLA SLIM czarny mat
Autor: ERKADO Drzwi SYLENA 5 z linii drzwi lakierowanych, klamka BELLA SLIM czarny mat

Drzwi do łazienki wcale nie muszą być pełne. Jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią, warto rozważyć zakup drzwi z nieprzeziernym przeszkleniem, które nada wnętrzu lekkości, jednocześnie zapewniając maksimum prywatności.

Świetnym przykładem są drzwi Laurencja 1 z czarnym nieprzeziernym szkłem VSG. Głęboka czerń przeszkleń i klamki w połączeniu z białym skrzydłem tworzy ponadczasowy duet, któremu nie sposób odmówić elegancji i stylu. Taki zestaw świetnie odnajdzie się w nowoczesnych łazienkach lub wnętrzach w stylu glamour.

Drzwi LAURENCJA 1 z linii drzwi lakierowanych, szkło VSG czarne, klamka BELLA SLIM czarny mat
Autor: ERKADO Drzwi LAURENCJA 1 z linii drzwi lakierowanych, szkło VSG czarne, klamka BELLA SLIM czarny mat

Drzwi Nemezja 14 z podcięciem wentylacyjnym to minimalistyczny model z frezowaniem tworzącym wewnątrz skrzydła atrakcyjną bordiurę. Jeśli w łazience występują inne motywy geometryczne, Nemezja 14 odnajdzie się w niej doskonale.

Drzwi NEMEZJA 14 z linii drzwi lakierowanych, klamka  BELLA SLIM czarny mat
Autor: ERKADO Drzwi NEMEZJA 14 z linii drzwi lakierowanych, klamka BELLA SLIM czarny mat

Na koniec coś dla miłośników dużych przeszkleń. Model Miskant 2 z podcięciem wentylacyjnym został wyposażony w ogromne przeszklenie zajmujące prawie całą powierzchnię skrzydła. Szybę ozdobiono malowanymi dekoracyjnymi szprosami w kolorze czarnym, a kompozycję dopełnia stylowa klamka – również w kolorze czarnym.

Drzwi MISKANT 2 z linii drzwi lakierowanych, klamka BELLA SLIM czarny mat
Autor: ERKADO Drzwi MISKANT 2 z linii drzwi lakierowanych, klamka BELLA SLIM czarny mat

W ofercie ERKADO znajdziemy białe drzwi lakierowane zarówno z gładką, jednolitą powierzchnią, jak i dekoracyjnymi frezowaniami i przeszkleniami. Dzięki temu bez problemu dopasujemy dany model do konkretnego stylu i kolorystyki łazienki.