Mieszkanie w stylu modern vintage: jak łączyć stare z nowym?

2020-11-20 13:58

Zobacz inspirujący projekt apartamentu pracowni RUST. Cechy charakterystyczne? Design inspirowany latami 60., szlachetne materiały i pomysłowe miejsca przechowywania. Efekt? Nowoczesne wnętrze w miejskim stylu.

Spis treści

  1. Przestrzeń otwarta
  2. Modern vintage: powrót lat 50. i 60.

Kto tu mieszka? Właścicielami nowoczesnego apartamentu w samym centrum Tel Awiwu jest rodzina z dziećmi. Mieszkanie wymagało wiele modyfikacji, by przestrzeń była wygodna dla każdego domownika.

Przestrzeń otwarta

Urządzając mieszkanie projektanci z pracowni architektonicznej RUST postawili na otwartą przestrzeń dzienną w stylu "open space". Jest wielofunkcyjna, a poszczególne strefy wyznaczają meble oraz kontrastowe kolory. Salon płynnie przechodzi w jadalnię, a następnie kuchnię. Takie rozwiązanie sprzyja byciu razem, ponieważ w jednym pomieszczeniu można gotować, jeść, oglądać telewizję czy odpoczywać. Przestrzeń jest spójnie zorganizowana, a zabudowa meblowa to pojemne szafki do przechowywania np. ściana telewizyjna, żółta ława, która skrywa kolekcję płyt. Zobacz też: Apartament z pięknym widokiem >>>

Modern vintage: powrót lat 50. i 60.

Styl modern vintage to powrót wzornictwa z lat 50. i 60. - prostoty, elegancji i szlachetnych materiałów. Projektanci apartamentu zaczerpnęli z przeszłości to co najlepsze, czyli klasyki designu np. krzesła jadalniane TON, sofę SITS, oświetlenie FLOS, fotel BILLIANI. We wnętrzach takich nie brakuje perełek designu. Z wyposażeniem wnętrz w stylu modern vintage często idą w parze słodkie pastele kojarzone ze stylem amerykańskiego modernizmu lat 50. Meble z lat 50. i 60. dodają współczesnym wnętrzom wyrazistości. Dzięki temu wnętrza takie nie potrzebują zbyt wielu dodatków, ponieważ meble grają w nich główną rolę. Można jednak wzbogacić je o subtelne dodatki vintage jak np. plakaty czy szkło.

  • Nasza rada: Urządzenie mieszkania w stylu modern vintage wcale nie musi być kosztowne. Postaw na solidną bazę mieszkania – wybierz materiały wykończeniowe wysokiej jakości. Meble zaś możesz kupić nawet na lokalnym targu staroci i odnowić. W takich miejscach często można trafić na prawdziwe perełki designu, w symbolicznych cenach.

Autor projektu: www.rustarch.com