Nowoczesny apartament w Gdańsku: biel, szarość i zielona kuchnia

2020-11-14 16:59

Mieszkanie w gdańskim Jelitkowie zostało zaprojektowane przez studioLOKO. W wystroju dominuje minimalizm, ale wzbogacony o mocne akcenty. Wyróżnia się za to kuchnia w modnym zielonym kolorze, która spójnie przechodzi w część salonową.

Spis treści

  1. Kuchnia z salonem – serce domu
  2. To jest modne: zielona zabudowa kuchenna
  3. Neutralna baza kolorystyczna

Kuchnia z salonem – serce domu

Apartament w Jelitkowie zajmuje powierzchnię 65 mkw. Składa się z pokoju gościnnego (11 mkw.), sypialni (11 mkw.), stonowanej eleganckiej łazienki (5 mkw.) oraz najważniejszej części – kuchni połączonej z salonem i jadalnią. Projektantki starały się, by ta strefa jak najciekawiej wyróżniała się w mieszkaniu, stąd wykończenie reszty jest o wiele subtelniejsze. W wystroju ciekawie prezentują się elementy kontrastowe: poduszki, które ożywiają sofę, czarno-miedziane stoliki kawowe czy plakaty filmowe na ścianie. Za projekt wnętrza odpowiada pracownia studioLOKO.

..  Kuchnia otwarta na salon – PORADY, jak ją urządzić >>>

To jest modne: zielona zabudowa kuchenna

Kolor zielony, zwłaszcza w ciemniejszych odcieniach (szmaragd, butelkowa zieleń, petrol green), cieszył się ogromną popularnością w drugiej połowie 2017 roku. Co więcej, trend ten będzie się rozwijał w roku bieżącym. Jeden z najciekawszych jego przejawów stanowią zielone szafki kuchenne. Chętnie wybierane są przede wszystkim do wnętrz nowoczesnych, ale też vintage. Ciemna zieleń w duecie np. z delikatnym marmurem zapewnia elegancki efekt w aranżacji kuchni. W detalach zaś lubi towarzystwo złota i miedzi.

..  Ciemna zieleń – hit kolorystyczny we wnętrzach >>>

Neutralna baza kolorystyczna

W całym wnętrzu króluje biel i jasna kolorystyka. Całość miała być oryginalna, ale jednocześnie na tyle neutralna, aby trafiła w gusta przyszłych mieszkańców. Nie brak jednak elementów wybijających się na pierwszy plan, takich jak charakterystyczna szafa z siedziskiem czy fotografia Michała Szlagi z oferty ART in Architecture, która zdobi ścianę.

Dzięki neutralnej bazie mieszkanie można szybko zmieniać, wymieniając jedynie dodatki i dekoracje. Nie musi być ich zresztą dużo. Jak przystało na styl nowoczesny, chodzi o kilka dobrze zaprojektowanych przedmiotów – najlepiej i praktycznych, i dekoracyjnych.