Ciemna zieleń: hit kolorystyczny we wnętrzach. Od szmaragdu do zieleni butelkowej

2017-08-23 17:27

Choć ten rok, przynajmniej w teorii, upływa pod znakiem rześkiego Greenery, to jednak większym uznaniem cieszy się ciemna, głęboka zieleń. Eleganckie odcienie szmaragdu czy zieleni butelkowej wkroczyły do wnętrz w różnych stylach. Spotkamy je i w klasycznych, i nowoczesnych, a nawet w skandynawskich.

Spis treści

  1. Ciemna zieleń: trendy w pigułce
  2. Ciemna zieleń jako barwa wiodąca
  3. Ciemna zieleń w dodatkach
  4. Modne kolory we wnętrzach: GALERIE ZDJĘĆ

Ciemna zieleń: trendy w pigułce

Kolorem roku 2017 według Instytutu Pantone jest Greenery – rześka, świeża zieleń kojarząca się z wiosną. A co w trendach piszczy? Owszem, przez pierwsze miesiące widać było zainteresowanie tym odcieniem. Niemniej później, przede wszystkim w letnich kolekcjach, pojawiła się ciemna zieleń. Głęboki szmaragd, czyli zieleń z kroplą błękitu, zagościł nie tylko w dodatkach, lecz także meblach. W ofercie wielu marek wnętrzarskich można znaleźć chociażby szmaragdową sofę. Oprócz tego szmaragd znakomicie komponuje się z kolorem złotym – równie modnym w tym roku.

..  Złote dodatki i dekoracje – poznaj gorące trendy! >>>

Kolejny trend, który pozwolił rozkwitnąć ciemnej zieleni, to letnie motywy egzotyczne. Ciemne liście palmy, monstery czy bananowca pojawiły się na tapetach i domowych tkaninach. Walczyły o prym w trendach z kolorowymi flamingami, czyli kolejną odsłoną zainteresowania egzotyką.

W jesiennych kolekcjach nie spotkamy już za wielu flamingów, za to mamy sporo ciemnej zieleni: szmaragd, kolor oliwkowy, zieleń butelkowa. Ponieważ ciemne kolory coraz śmielej zaglądają do wnętrz skandynawskich, można się spodziewać, że sezonowa popularność głębokiej zieleni to dopiero początek jej dekoracyjnych sukcesów.

..  Dark nordic, czyli moda na ciemne kolory we wnętrzach skandynawskich >>>

Ciemna zieleń jako barwa wiodąca

Czy to szmaragd, czy zieleń butelkowa – taki kolor świetnie sprawdza się na jednej ścianie w pokoju. Może to być ściana za sofą w salonie albo za łóżkiem w sypialni. Na ciemnozielonym tle świetnie prezentują się jasne meble i dekoracje. Zamiast farby można wykorzystać tapetę. Szczególnie polecamy tapety 3D przedstawiające lasy, które dodają wnętrzu głębi.

Inny pomysł to ciemnozielone meble. Prawdziwym hitem jest elegancka szmaragdowa sofa. Pamiętajmy tylko, że wymaga ona stonowanej oprawy. Najlepiej zaprezentuje się na jasnym tle, np. w stylistyce skandynawskiej. Warto też, by różne odcienie zieleni pojawiły się w salonowych dodatkach i dekoracjach.

Ciemna zieleń w dodatkach

Jeśli chodzi o ciemnozielone dodatki i dekoracje, możliwości mamy co najmniej kilka:

Tkaniny: mogą to być poszewki na poduszki, pledy, ale też zasłony i firanki. Bawmy się różnymi odcieniami. Doskonale sprawdzą się motywy dekoracyjne z liśćmi i inne inspirowane światem przyrody.

Grafiki: ciemnozielony obraz, a może plakaty z ilustracjami jak z XIX-wiecznej encyklopedii? Do wyboru, do koloru – byle poruszać się w zielonej tonacji.

Praktyczne dekoracje: ciemnozielone szkło (np. wazony), świeczniki, lampiony, osłonki na doniczki. Świetnie sprawdzą się również eleganckie klosze lamp w ciemnych odcieniach zieleni.

Zieleń naturalna: trudno o niej zapomnieć, jeśli myślimy o kolorze zielonym. Prawdziwą furorę robią monstery we wnętrzach. Ale zielonych roślin jest tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Modne kolory we wnętrzach: GALERIE ZDJĘĆ

Złoto we wnętrzach WZ Studio