Modny dekor: flamingi! Egzotyczne ptaki na tapetach, tkaninach i nie tylko

2017-06-26 16:50

W tym roku egzotyczne motywy dekoracyjne mają swoje pięć minut. Wśród nich królują zwłaszcza flamingi. Te piękne barwne ptaki pojawiają się na tapetach, tkaninach, ale też torbach czy grafikach. Co więcej, nie zawsze są różowe!

Spis treści

  1. Modny motyw dekoracyjny: dlaczego flamingi?
  2. Flamingi w roli dekoracyjnej: co wybrać?
  3. Letnie trendy wnętrzarskie: GALERIE ZDJĘĆ

Osoby zmęczone nowoczesnym minimalizmem oddychają dziś pełną piersią. A to dlatego, że trendy idą na przekór prostocie. Króluje egzotyczna feeria barw i wzorów, a motywy miejskiej dżungli odważnie wkraczają do wnętrz.

Modny motyw dekoracyjny: dlaczego flamingi?

Można sobie zadać pytanie, skąd taka popularność flamingów jako motywów dekoracyjnych? Przede wszystkim: nie jest to nowość. Flamingi pojawiały się już głównie na tapetach czy poszewkach. Ponadto miłośnicy egzotyki mogli sobie sprawić plakat lub grafikę z tymi różowymi ptakami. Jednak dopiero w tym roku spoglądają na nas zewsząd. Należy to wiązać z dwoma gorącymi trendami.

Po pierwsze, motywy egzotyczne rządzą! A jeśli egzotyka, to ukłon w stronę natury i wyrazistych barw oraz form. Flamingi jako motyw dekoracyjny to zarówno piękny kolor, jak i urokliwe kształty. Co więcej, designerzy nie byliby sobą, gdyby nie poeksperymentowali z takim dekorem. Stąd spotkamy flamingi nie tylko różowe, lecz także białe czy niebieskie.

Po drugie, kolor różowy jest jedną z popularniejszych barw w tym sezonie. Świetnie łączy się np. z wyrazistą zielenią, błękitem czy uniwersalną szarością. Poza tym łagodne odcienie różu coraz bardziej zadomawiają się we wnętrzach w stylu skandynawskim.

Zobacz też: Aranżacja w stylu orientalnym - krok po kroku >>>

Flamingi w roli dekoracyjnej: co wybrać?

Tapety we flamingi. Pierwsza rada – taką tapetę wybierzmy tylko na jedną ścianę. Powtarzający się motyw, nawet jeśli barwny i wzorzysty, nie przytłoczy wnętrza. Wyrazista dekoracja ścienna od razu ożywi wnętrze.

Nie przegap: Tapetowanie ścian - jaki rodzaj tapety wybrać? >>>

Tkaniny we flamingi. Tu wybór mamy duży – od poszewek na poduszki przez poszwę na kołdrę, ręczniki domowe, ręczniki plażowe aż po zasłony czy ściereczki kuchenne.

Grafiki i plakaty. Dobry wybór dla osób, które jeszcze nie są do końca przekonane co do motywu flamingów. Warto więc zacząć od niedużych dekoracji.

Dodatki dla domu i nie tylko. Wystarczy wymienić kilka możliwości: lampka flaming, dekoracyjna figurka, parasol we flamingi, flamingowa konewka czy torba plażowa.

Letnie trendy wnętrzarskie: GALERIE ZDJĘĆ

Flamingi to tylko jedna z propozycji, jeśli chodzi o metamorfozę wnętrza w letnim rytmie. A jakie są inne? Zajrzyj do naszych galerii zdjęć.