Girlanda świąteczna z lampkami, na stół i okno. Czym ozdobić girlandę?

2023-12-17 20:14

Jak zrobić girlandę świąteczną z gałązek i szyszek? To całkiem proste, taka ozdoba bożonarodzeniowa pięknie przystroi okno i ścianę. Girlandę świąteczną można też powiesić nad stołem, a girlanda świąteczna LED zapewni niepowtarzalny nastrój.

Spis treści

  1. Girlanda świąteczna LED
  2. Jak zrobić girlandę świąteczną z gałązek?
  3. Girlanda świąteczna na okno
  4. Nowoczesne stroiki bożonarodzeniowe. Z czego można zrobić stroki?

Dekoracja świąteczna w postaci zielonej girlandy jest bardzo łatwa do wykonania i będzie piękną, naturalną ozdobą na Boże Narodzenie. To też świetna propozycja dla miłośników ekologii. Pamiętaj, że w roli girlandy świątecznej doskonale sprawdzają się lampki choinkowe, cotton balls, gotowe dekoracje choinkowe np. z papieru. Możesz je dowolnie uzupełniać o ulubione akcenty świąteczne.

Girlanda świąteczna LED

Girlandą świąteczną możemy udekorować okna, drzwi czy ścianę. Do jej wykonania potrzebne będą:

  • gałązki sosnowe lub jodłowe - są najtrwalsze, będą powodować mniejszy bałagan,
  • szyszki,
  • łańcuch świetlny,
  • drut,
  • rurka monterska,
  • wstążka.

Jak zrobić girlandę świąteczną z gałązek?

Na rurce monterskiej, za pomocą drucika, przytwierdzamy gałęzie. Na częściach końcowych girlandy gałązki powinny być cieńsze, natomiast na środku mogą być najgrubsze. Zwracajmy uwagę, aby uzyskać ten sam efekt grubości po jednej i drugiej stronie. Warto wykorzystać gałązki, które się nie osypują, jak sosnowe lub jodłowe.

Zewnętrzne końce girlandy możemy ozdobić kokardami, za pomocą których przytwierdzimy potem girlandę do drzwi lub sufitu.

Następnie gałązki możemy udekorować szyszkami modrzewiowymi oraz szyszkami sosnowymi. Szyszki łączymy za pomocą drutu w łańcuch i wieszamy na środku girlandy. Taką dekorację świąteczną możemy jeszcze ozdobić na przykład kolorowymi bombkami choinkowymi i lampkami choinkowymi, delikatnymi łańcuchami świetlnymi, najlepsze będą te, zasilane bateriami.

Girlanda świąteczna na okno

Do zrobienia girlandy na okno można wykorzystać papierowe lub materiałowe dekoracje świąteczne, bombki, żywe gałązki bądź sztuczne albo same łańcuchy świetlne. Girlandę można ułożyć dookoła framugi okiennej lub powieść w oknie. Do zamocowania girlandy na oknie użyj przezroczystych samoprzylepnych haczyków. Nie polecamy wiercenia w ramie okiennej.

Nowoczesne stroiki bożonarodzeniowe. Z czego można zrobić stroki?

Jak zrobić świąteczną girlandę