Aranżacja wnętrz w stylu orientalnym. Zapal kadzidełka, ugotuj curry...

2013-03-29 11:10

Aranżacja wnętrz w stylu indyjskim to festiwal gorących barw i wzorów. Ci, którym się podoba zmysłowy klimat orientalnego wnętrza, mogą jego pewne elementy zastosować w swoim mieszkaniu, ale bez przesady. Aranżacja wnętrz dla tych, którzy chcą choć trochę zaznać intrygującego nastroju pałacu maharadży i wschodniego bazaru.

Aranżacja wnętrz w stylu orientalnym jest nasycona kolorami. Jednak w aranżacji wnętrz europejskiego poczucia estetyki nie należy przykładać do stylu indyjskiego. To dwa różne światy, które jednak mogą się spotkać w połowie drogi. Wielu osobom zmysłowy klimat orientalnego wnętrza bardzo się podoba. Pytanie, jak zastosować elementy stylu orientalnego w aranżacji wnętrz, żeby dodały naszemu mieszkaniu kolorów i blasku, bez wrażenia przesady i kiczu.

Aranżacja wnętrz w stylu indyjskim

Jeśli podoba się nam aranżacja wnętrz w stylu indyjskim, pewne elementy możemy zastosować we własnym mieszkaniu. Ale z pewnych rzeczy trzeba zrezygnować lub spróbować je oswoić (czytaj: uspokoić). Dotyczy to przede wszystkim barw i błyszczących dodatków w aranżacji wnętrz. W północnoeuropejskim świetle nasycone kolory w fantazyjnych zestawieniach nie będą tak piękne jak te widziane w Indiach. W naszej aranżacji wnętrz Wszystko stanie się bardziej szare, a dekoracyjne błyskotki mogą wyglądać nie dość szlachetnie. Natomiast urządzając wnętrza w indyjskim stylu, na pewno możemy postawić na indyjskie meble. Na polskim rynku jest ich mnóstwo, jednakowo masywne, ale w różnych stylach, współczesne i antyczne albo chociaż zrobione ze starego drewna. Zachwycająco zdobione rzeźbieniami, reliefami czy barwnymi polichromiami sprawią, że aranżacja wnętrz zyska prawdziwie wschodni przepych.

Aranżacja wnętrz w stylu orientalnym: dodatki i kolory

Jeśli chcesz mieć wnętrza w stylu orientalnym koniecznie sięgnij po indyjskie tkaniny z bawełny i jedwabiu zdobione rozmaitymi technikami: batiku, aplikacji, haftu. Aranżacja wnętrz nabierze zmysłowości. Zrób z nich zasłony, narzuty, obrus, poduszki. Zwróć uwagę na piękne lambrekiny (torany), które można powiesić nad oknem lub drzwiami. Jeśli chcesz mieć aranżacje wnętrz w stylu indyjskim koniecznie obszyj abażury lamp koralikami. Jeśli chodzi o dekoracje, zrezygnuj z jakże oczywistych wizerunków Buddy, postaw raczej na inne bóstwa lub figurki zwierząt: słonie, małpy, ptaki z mosiądzu, żelaza lub z drewna. Aranżacja wnętrz w stylu indyjskim to feria gorących barw i wzorów. Czerwienie, oranże i amaranty tworzą fantastyczna kompozycje.