Motywy egzotyczne, czyli letnia metamorfoza wnętrza. Liście palmy, flamingi, ananasy i nie tylko!

2017-05-27 14:47

Liście palmy, egzotyczne zwierzęta czy rajskie owoce, inspiracje odległymi krajami – to wszystko króluje w tym sezonie zwłaszcza w dodatkach dekoracyjnych. Motywy egzotyczne wprowadzają nie tylko gorący nastrój do wnętrza, lecz także wspaniale je zdobią. Przydadzą się zwłaszcza latem, tym bardziej że pogoda w Polsce bywa kapryśna! Sprawdź, co jest na topie i jakie wzory oraz barwy można śmiało wykorzystać w swoim domu.

Spis treści

  1. Motywy egzotyczne we wnętrzach: co jest na topie?
  2. Egzotyczne motywy dekoracyjne krok po kroku
  3. Najpiękniejsze motywy dekoracyjne: GALERIE ZDJĘĆ

Ten rok upływa pod znakiem feerii barw, motywów dekoracyjnych w wersji XXL (np. kwiatów), a także fantazyjnych wzorów – to ukłon w stronę takich stylów, jak boho czy orientalny.

Motywy egzotyczne we wnętrzach: co jest na topie?

Wnętrzarskie inspiracje płyną z całego świata, ale najbardziej z gorących rejonów. Na jakie motywy egzotyczne warto zwrócić uwagę?

Liście palmy: nie jest to tegoroczna nowość, ponieważ cieszą się popularnością już od kilku sezonów. Pojawiają się na tapetach, tkaninach, ale też naczyniach i praktycznych drobiazgach.

Zobacz też: Modne tapety w palmy - ZDJĘCIA! >>>

Flamingi: kolorowe ptaki, które jednoznacznie kojarzą się z gorącymi krainami. Soczyście różowe w swoim naturalnym środowisku, także jako motyw dekoracyjny czarują pięknem różu – jednej z modniejszych barw w tym sezonie. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by na tapecie czy kubku zagościły chociażby niebieskie flamingi. W końcu aranżacja wnętrz to fantazja bez granic.

Owoce egzotyczne: największym uznaniem projektantów cieszą się… ananasy! Można np. znaleźć dekoracyjne pojemniki do przechowywania żywności (czy nawet biżuterii) w kształcie tych pysznych owoców.

Kwiaty: te są niezmiennie popularne jako motyw dekoracyjny, i to zarówno rodzime gatunki, jak i egzotyczne. W tym sezonie projektanci wyposażenia domu chętnie wyprawiają się na Hawaje czy do Japonii – po kwiat wiśni.

Afryka: do wnętrz nieśmiało przenikają bardziej znane motywy afrykańskie (słynne maski, panterka, zebra), ale też te czekające na odkrycie, jak choćby rzemiosło z krajów Czarnego Lądu.

Orient i Indie: myśląc o egzotyce i soczystych kolorach, nie można pominąć inspiracji płynących ze Wschodu. Od Maroka po Indie i od Turcji po Japonię – wszędzie tam znajdziemy moc pomysłów aranżacyjnych.

Nie przegap:

Styl indyjski we wnętrzach - poznaj jego zasady >>>

Czym wyróżnia się styl marokański we wnętrzach? >>>

Motywy egzotyczne
Autor: materiały prasowe QUICK STEP Elegancki salon z egzotycznymi motywami dekoracyjnymi

Egzotyczne motywy dekoracyjne krok po kroku

Motywy egzotyczne są bardzo wyraziste i od razu przykuwają wzrok. Jeśli więc nie jesteśmy pewni, czy zyskamy pożądany efekt aranżacyjny za ich pomocą, najlepiej skorzystać z metody małych kroków.

Warto zacząć od detali. Polecamy np. dekoracyjne pojemniki kuchenne, poszewki na poduszki (świetny sposób na szybką metamorfozę salonu) oraz naczynia (zwłaszcza kubki, talerze i tace). Odważniejsze osoby mogą wybrać meble tapicerowane tkaninami z egzotycznymi motywami, lampę w kształcie palmy albo wielobarwne pufy. Egzotyczne motywy dekoracyjne najpełniej czarują swoim pięknem na dużych powierzchniach. Świetne więc będą tapety, komplety pościeli czy dywany.

Najpiękniejsze motywy dekoracyjne: GALERIE ZDJĘĆ

Motywy egzotyczne to wybór dla odważnych dekoratorów. Alternatywę stanowią takie ponadczasowe wzory, jak paisley, paski czy kropki. Zobacz, jak prezentują się we wnętrzach!