Różowy kolor ścian: hitem kolorystycznym sezonu. Jak dobrać odcień do wnętrza.

2015-09-21 19:20

Różowe ściany wzbudzają kontrowersje. Często marginalizowany, w tym sezonie niejedno ma imię. Wprost z zimowych wybiegów mody różowy kolor ścian prześliznął się do wiosenno-letnich prognoz kolorystycznych we wnętrzach. Kolor różowy ma niewyczerpany potencjał. Praktycznie w każdym wnętrzarskim stylu potrafi znaleźć sobie miejsce.

Spis treści

  1. Różowe ściany w wersji dirty
  2. Różowy kolor ścian nadje rumieńców

Różowy kolor ścian wygląda zjawiskowo w aranżacjach wnętrz z romantyczną nutą, jest niezastąpiony także w stylu retro. Potrafi dyskretnie ocieplić nawet skandynawski, minimalistyczny wystrój. Różowy przestaje być kolorem stosowanym wyłącznie w pokojach małych dziewczynek. Coraz śmielej po niego sięgamy. Do czego pasują różowe ściany? Z jakimi kolorami je łączyć?

Różowe ściany w wersji dirty

Na pewno różowy kolor ścian w wersji „przybrudzonej” oraz zgaszonej ma szansę zyskać przychylność znacznie szerszego grona odbiorców. Coraz częściej róż zdobi całe wnętrza, a nie jest jedynie kolorystycznym akcentem. Ważne, by do malowania ścian wybrać jego odpowiedni odcień. Możliwości jest naprawdę wiele. Zaczynając od bardzo popularnego, pudrowego różu aż po nieco przewrotne, cukierkowe tonacje, kończąc na wyrazistych fuksjach. Takie różowe ściany na pewno będą dekoracyjnym elementem we wnętrzu.

Różowy kolor ścian nadje rumieńców

Różowy kolor ścian błyszczy na tle neutralnych barw. Jasne odcienie różu pasują praktycznie do każdego ciemnego, wyrazistego koloru. To świetna kolorystyczna dominanta w aranżacji wnętrza. Różowy kolor możemy też użyć z powodzeniem do pomalowania mebli. Tam, gdzie chcemy przyciągnąć spojrzenie - jest niezawodny. Amerykański magazyn modowy Harper’s Baazar ogłosił, że wiosna w tym roku będzie niezwykle cukierkowa. Królować będą odcienie od lawendy po pistację i róż. Jednak jeśli chodzi o wnętrza różowy kolor ścian w „słodkich” tonacjach należy stosować z umiarem, by uniknąć męczącej i przytłaczającej atmosfery. Z pewnością te bardziej stonowane zachowamy na dłużej. Z kolei w przypadku delikatnych, wyblakłych odcieni tej barwy trzeba pamiętać, że mogą one „postarzyć” wnętrze. Za to różowe ściany doskonale prezentować się będą w klimacie vintage.