Tapety i tkaniny inspirowane naturą, czyli miejska dżungla w nowej odsłonie

2017-06-26 11:52

Feeria barw i naturalnych wzorów śmiało wkroczyła do wnętrz. Soczysta tempera lasów zwrotnikowych pojawia się nie tylko na ścianach, lecz także na tkaninach. Wzory ułożone z kolorów, świergotu ptaków i krzyku małp tworzą we wnętrzach atmosferę daleką od szaro-nudnej codzienności. Może czas na zmiany dekoratorskie?

Zapraszamy do wyprawy w świat dżungli – ale tej na tapetach i tkaninach. Projektanci śmiało miksują inspiracje z różnych stron globu. Interesuje ich zwłaszcza przyroda, jednak motywy z niej zaczerpnięte interpretują w pełni po swojemu.

Natura na tapecie: motywy afrykańskie

Planujemy podróż na Czarny Ląd. Już nie tylko liście bananowców, palm i monster zapładniają wyobraźnię projektantów. To lato będzie naprawdę tropikalne! Słonie będą się wachlować uszami, małpki zerkać ciekawsko zza palm na krążące ponad sofą kolibry. Marki tekstylne czerpią wzory z afrykańskiego folkloru, niekiedy wcale nie tłumacząc ich na język europejskich kolonizatorów. Afryka jest tylko dla odważnych!

Nie przegap: Kolorowe owoce - motyw dekoracyjny na lato >>>

Tapety i tkaniny w egzotyczne wzory

Afryka to zresztą niejedyny kierunek, jeśli chodzi o poszukiwanie inspiracji. Jakie jeszcze motywy dekoracyjne cieszą się uznaniem w tym sezonie?

Liście palmowe: często w połączeniu z innymi roślinami z gorących stron świata. To zresztą nie jest odkrycie tego roku, ponieważ palmy pojawiały się na tapetach już od kilku sezonów. Niemniej niegdysiejszą oszczędność w formie zastępuje fantastyczny, bogaty dekor.

Owoce egzotyczne: prym wiodą ananasy, ale jest też miejsce na arbuzy, banany, cytrusy.

Świat zwierząt: barwne papugi z dalekich krain, drapieżne koty z amerykańskich i afrykańskich dżungli, a do tego flamingi. Nie zawsze jednak różowe – spotkamy też błękitne czy zielone! Z kolei słonie pojawiają się najczęściej w orientalnym anturażu, a więc kierunek Wschód i Indie.

Orientalne inspiracje: egzotyczne formy i barwy łączone są z charakterystycznymi wzorami z krajów arabskich, Bliskiego Wschodu i Indii. W ten sposób tapety i tkaniny są i „abstrakcyjne”, i naturalne.

Zobacz też: Styl indyjski we wnętrzach >>>

Motyw miejskiej dżungli

Autor: cuckooland.com

Wiosenna i letnia energia

W tym sezonie w projektach wnętrz chcemy jak najbardziej zbliżyć się do natury. Wiosenno-letni okres to dobry czas, żeby poeksperymentować. W ciepłych miesiącach doskonale sprawdzą się naturalne materiały, takie jak len, oraz królujące w tym sezonie motywy roślinne. Użyjmy ich na poduszkach, tkaninach, obrusach, a nawet tapetach! Producenci oferują tak realistyczne „printy”, że – siedząc na sofie – można się poczuć niczym w tropikalnej dżungli. Jeśli dodamy do tego egzotyczne rośliny w doniczkach czy motywy rajskich ptaków — wakacyjny nastrój gwarantowany! Kolorystyka we wnętrzu także powinna współgrać z paletą natury. Z bogactwem roślinnych wzorów i intensywnych odcieni świetnie będą się komponować barwy pastelowe.

Kolorowe wnętrze na lato: GALERIE ZDJĘĆ

W tym roku można śmiało zaszaleć, dekorując swój dom. A jak to zrobić? Gotowe pomysły znajdziesz w naszych galeriach zdjęć.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE