Gdzie kupić meble z PRL? Jakie meble z PRL-u są poszukiwane? Poradnik dla miłośników retro

2024-07-19 11:28

Meble z okresu PRL w ostatnich latach zyskały na popularności. Nic dziwnego - są unikatowe i wnoszą do mieszkania ducha minionych czasów. Wielu z nas takie meble ma w piwnicy czy na strychu. Warto dobrze poszukać, bo mogą być sporo warte! Tym bardziej, jeśli zdecydujemy się na renowację. Gdzie kupić meble z PRL? Ile są warte?

Spis treści

  1. Meble z PRL
  2. Gdzie sprzedać meble z PRL?
  3. Czy meble z PRL są coś warte?
  4. Gdzie kupić meble z PRL?
  5. MEBLE Z PRL-U PO RENOWACJI - ZDJĘCIA

Meble z PRL

Miłośnicy oryginalnych mebli i dobrego designu będą zachwyceni! Styl retro jest teraz niezwykle modny, a meble z minionych epok są sporo warte.

Doceniamy meble z czasów PRL za ich trwałość, solidność i wyjątkowe wzornictwo. Niestety wiele mebli z popularnych sieciówek jest wykonanych z tanich materiałów, co widać w późniejszym użytkowaniu.

Drewno w połączeniu z wyrazistą pasuje świetnie prezentuje się także w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach. Wystarczy skompletować stolik z PRL-u z pięknymi, obłymi fotelami, które są teraz na topie i unikatowe wnętrze jak z magazynu gwarantowane! Akcenty retro są współcześnie bardzo pożądane.

Gdzie sprzedać meble z PRL?

Meble z okresu PRL chętnie kupują renowatorzy mebli i właściciele antykwariatów. Zatem jeśli masz meble z minionej epoki, udaj się do pobliskiego miejsca. Osoby, które zajmują się odnawianiem mebli tchną w nie drugie życie, a Ty będziesz mógł zarobić.

CZYTAJ: Stolarnia z duszą. Tu tradycja łączy się z nowoczesnością. Poznaj historię rodziny Nowaków

Czy meble z PRL są coś warte?

Krzesła, stoliki i inne meble z czasów PRL znajdziemy w sklepach internetowych, antykwariatach, na targach staroci i giełdach używanych rzeczy.

Ceny zaczynają się zwykle od 200 zł, ale okazjonalnie można otrzymać wyjątkowy mebel nawet za kilka złotych. Wszystko zależy od tego, czy właściciel chce na nim zarobić czy po prostu mu zalega i chce się go pozbyć. Warto zatem przeglądać regularnie internetowe aukcje, żeby być na bieżąco.

Gdzie kupić meble z PRL?

Wybraliśmy różnorodne meble, których wykonanie wręcz zachwyca! Wśród nich kultowe fotele, biblioteczki i krzesła. Znalazła się też komoda po renowacji w cenie 9500 zł.

Jak widać, jest w czym wybierać, a meble z minionych epok lub stylizowane mogą być sporo warte.

MEBLE Z PRL-U PO RENOWACJI - ZDJĘCIA

Lampy z duszą. Radosław Nakonowski daje industrialnym perełkom drugie życie