ŁAZIENKA RETRO: 10 pomysłów jak urządzić łazienkę z charakterem

Jak urzadzić łazienkę stworzoną dla amatorów niekonwencjonalnych rozwiązań? Proponujemy łazienkę retro, której stylowe wyposażenie przywiedzie na myśl minione czasy. Łazienka retro to coś dla ciebie, jeśli cenisz sobie charakterystyczne wnętrza. Meble łazienkowe nie muszą koniecznie należeć do jednego kompletu, żeby była to łazienka retro. Styl retro a aranżacja łazienki - zdjęcia.

Łazienka retro
Łazienka retro
Łazienka retro
Łazienka retro
Łazienka retro

Jeśli luksusowa aranżacja łazienki w stylu retro nie do końca odpowiada twojemu gustowi, możesz wybrać łazienkę retro na luzie. Jak urządzić taką łazienkę? Zarówno wyposażenie łazienki retro, meble łazienkowe, jak i kolory będą inne niż w pierwszym przypadku. Możesz zdecydować się np. na biało-czarne płytki na podłodze, które zdecydownie wpisują się w styl retro. Aranżacja łazienki retro może również korzystać z wyposażenia łazienki, którego nie kupisz w sklepie.

Stare meble łazienkowe to propozycja dla amatorów myszkowania po złomowiskach, strychach, giełdach staroci i dla zwolenników niskich wydatków. Zamiast umywalki możesz wybrać np. emaliowaną misę albo charakterystyczną szafkę z lat 60. Odmieniona łazienka retro sprawi, że takie meble łazienkowe przeżyją drugą młodość.

Przy aranżacji łazienki retro o charakterze mniej eleganckim możesz zdecydować się również na drewnianą podłogę. Ściany łazienki retro możesz pomalować farbą, bo takie ściany będą miały tę przewagę nad wyłożonymi glazurą, że możemy błyskawicznie (i niewielkim) kosztem zmienić ich kolor.

Łazienka retro może łączyć różne minione style, a meble łazienkowe w stylu retro dobrze sprawdzają się zarówno w charakterze eleganckim, jak i mniej zobowiązującym. Wybierz wyposażenie łazienki retro zgodnie z twoimi upodobaniami. Łazienka retro, różne aranżacje łazienki - zdjęcia.

 Łazienka retro

Główną ozdobą łazienki są podwójne, wygodne umywalki z kolekcji „Lawendowa Prowansja” z firmy Boutique Pierrot. Parawan to pamiątka po dawnych czasach. Atmosferę łazienki w stylu retro tworzą jak zwykle dodatki, malowane lustra firmy Tassoti, świeczniki, cynowe puzderko.

Fot. Norbert Banaszyk/DADA

Łazienk retro: co położyć na ściany, by podkreślić stylowy wystrój

W łazience stylowej w aranżacji dużą popularnością cieszą się teraz płytki w kształcie cegiełek. Do aranżacji w tym klimacie idealnie pasują. W łazience można nimi wyłożyć całą ścianę albo tylko jej część - do połowy jej wysokości – podobnie, jak urządzano łazienki w tym stylu przed laty.

Jeśli w łazience aranżacji ułożysz płytki w cegiełkę, będą bardziej dominować niż wtedy, kiedy pokryjesz nimi ścianę w typową kratkę. W małej łazience aranżacja z cegiełką od sufitu do podłogi może ją znacznie zacieśnić. Górę ściany w łazience - powyżej płytek - pomaluj na neutralny kolor. Czarno-biała fotografia wzmocni styl aranżacji.

Łazienka retro: luksusowe meble łazienkowe

Jeśli marzysz, aby twoja aranżacja łazienki była niekonwencjonalna i zastanawiasz się, jak urządzić łazienkę, retro jest dla ciebie. Odkryj styl retro. Jak dobrać oryginalne wyposażenie łazienki retro? Możesz zdecydować się na parę rozwiązań, ale najważniejsza w aranżacji łazienki na styl retro jest perfekcyjna gra detali. Meble łazienkowe w stylu retro bedą tu równie ważne jak wykończenie ścian, oraz kolorystyka.

Jeśli chcesz, aby twoja łazienka retro miała luksusowy charakter zdecyduj się np. na płytki marmurowe zamiast kamienia. Wyglądają równie elegancko. Płytki mogą być ujęte u dołu eleganckim cokołem, a u góry listwą imitującą sztukaterię. Wrażenia luksusu łazienki retro dopełnią detale takie jak stylowa ceramika, baterie i kinkiety.

Jeśli chodzi o kolor ścian, łazienka retro może skąpać się w szarości. Aksamitna szarość farby będzie wysmakowanym tłem dla stylowych kinkietów i oprawionych w ramki czarno-białych fotografii. Tego typu łazienka retro będzie przypominać szykowne saloniki kąpielowe z kamienic Paryża.

Łazienka retro: jakie dobrać detale do wnętrza z klimatem?

Łazienka aranżacja w stylu nostalgicznym zyska, gdy zamontujesz w niej baterie retro. Będą pasowały nawet do prostych współczesnych sprzętów. Ale w łazience w klimacie nostalgicznym ideałem będą sprzęty także w tym stylu.

W łazience aranżacji do łask wróciła nawet miska ustępowa ze zbiornikiem umieszczanym na górze ściany, z tzw. niagarą. Pamiętasz jeszcze takie w.c.? Producenci znów je produkują. W łazience aranżacji warto też pamiętać o takich drobiazgach jak ręczniki. Taki z Batmanem popsuje nostalgiczny klimat.

Łazienki retro: inspiracje

Ocena: 0
Zdjęcia: Michał Przeździk

POLECANE ARTYKUŁY