styl luksusowy

W stylu luksusowym nie chodzi o to, by wykorzystać najdroższe możliwe materiały i każdy z elementów wystroju pokryć złotem. Styl luksusowy jest wyważony, w dobrym tonie i bardziej minimalistyczny niż ekstrawagancki. Czym charakteryzuje się styl luksusowy?

Styl luksusowy uwielbia duże, otwarte przestrzenie, w których jakość liczy się bardziej niż ilość. Wnętrze w stylu luksusowym powinno być dobrze oświetlone, dlatego przydadzą się duże przeszklenia. Zamiast łatwo psujących się tanich materiałów, styl luksusowy chętniej wybiera droższe, ale bardziej wytrzymałe surowce. Podłoga w mieszkaniu luksusowym może być wykonana z egzotycznego drewna, np. hebanu lub dobrze zaimpregnowanego rodzimego dębu. Blat w kuchni w stylu luksusowym raczej będzie granitowy niż laminowany, a w łazience wysokiej jakości wodoodporny gres zastąpi wątpliwej trwałości płytki. 

Styl luksusowy wybiera stonowane kolory, które nie przytłaczają ani nie męczą oczu. Beże, eleganckie kontrasty biało-czarne, szarości (np. w formie betonu na ścianie), kawowe odcienie i delikatne pastele wprowadzają do wnętrz harmonię, porządek i szyk. W stylu luksusowym złoto i srebro zawsze pojawia się w wyważonej formie, zazwyczaj w formie dekoracji lub dodatku, np.: złoty świecznik, srebrna taca, złoty wazon, srebrne sztućce itd.