wnętrza stylowe

Stylowe wnętrze możemy urządzić na kilka sposobów, w zależności od osobistych upodobań lub stylu, który planujemy uczynić dominującym. Planując i urządzając stylowe wnętrze, warto kierować się zasadą umiaru - przestrzeń pod sufit wypełniona sprzętami i meblami nie tylko optycznie się zmniejszy, ale może również przytłaczać. Jeśli zależy nam, by nasze wnętrze było stylowe, eleganckie i reprezentacyjne, zrezygnujmy z nadmiaru ozdób i dekoracji, postawmy na prostotę i minimalizm. 

Nie oznacza to, że stylowe wnętrze musi być chłodne, puste i niezachęcające. Chodzi o zachowanie umiaru i rozsądne zarządzanie dekoracji i dodatkami. Stylowe wnętrze to wnętrze, które nie razi i nie przytłacza, ale jest przytulne, czyste i sprawia, że chętnie chcemy w nim przebywać. Bezpiecznym wyborem przy urządzaniu stylowego wnętrza jest pomalowanie ścian na tzw. bezpieczne kolory, a więc takie, które będą stanowiły bazę dla mebli i pozostałych elementów wyposażenia i nie zaburzą harmonii wnętrza. Takie kolory to między innymi biały, beżowy, szary i delikatne pastele. 

Ponadto, by urządzić stylowe mieszkanie, możemy poszukać inspiracji w internecie lub przejrzeć magazyny wnętrzarskie, by dowiedzieć się o aktualnie panujących trendach.